Galeria w Baszcie 1

Arrival
Departure
  1. Pleasure
  2. Attractions
  3. Galeria w Baszcie 1
01 october 2019

Wystawa „Zdzisław Beksiński  grafiki komputerowe” inicjuje współpracę Dariusza Matyjasa z Hotelem St. Bruno****, który systematycznie będzie oferować przebogatą kolekcję  sztuki  największych światowych artystów.

Galeria  w Baszcie czynna jest cały rok w godzinach 18:00 – 20:00.

 

Wstęp wolny

Galeria w Baszcie

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI to  artysta z grona najwyżej cenionych we współczesnej sztuce polskiej. Urodzony w 1929 roku w Sanoku. Zajmował się fotografią artystyczną, tworzył metalowe rzeźby i reliefy. Rysował i malował obrazy o tematyce fantastycznej.

W latach 1999-2001 opracował technikę fotomontażu cyfrowego. Te dzieła, autoryzowane grafiki komputerowe z ostatniego okresu jego twórczość, prezentujemy na wystawie w Galerii w Baszcie w Hotelu St. Bruno**** w Giżycku.

Dzieła komputerowe  pochodzą z kolekcji Dariusza Matyjasa. Marszanda, kolekcjonera, właściciela galerii sztuki w Nowym Jorku i Giżycku. Prowadzi działalność wystawienniczą i edukacyjną. Posiada reprezentacyjną kolekcję grafiki światowej.

newsletter
...................................................................................................................................
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close