Zabawy na imprezę integracyjną – 5 gotowych pomysłów

22.02.2023

Wydawałoby się, że wystarczy mówić w tym samym języku. Tymczasem komunikacja wcale nie jest łatwa, a sukces firmowy w dużej mierze od niej zależy. Nic więc dziwnego, że pracodawcy inwestują w działy HR, a te wykazują się kreatywnością w coraz to ciekawszych pomysłach na integrację zespołów. Zabawy na imprezę integracyjną to aktywności, które dawno już wyszły poza wspólne biesiadowanie przy stole.

Sens integracji w firmie

Korzyści skutecznej integracji zespołu w firmie to przede wszystkim scalenie grona osób o odmiennych temperamentach, potrzebach i sposobach reagowania, podejmowania decyzji czy rozwiązywania sporów. Powody do napięć i konfliktów pojawiają się w każdej grupie ludzi często przebywającej ze sobą. Tu jeszcze dochodzi praca nad wspólnym projektem, gdzie potrzeba kompromisów, umiejętności słuchania, rezygnowania lub asertywnego argumentowania.

Dobra atmosfera i relacje towarzyskie sprzyjają identyfikacji z firmą, jej celami, budują wewnętrzną motywację, redukują stres. Chętniej przychodzimy do pracy, gdy atmosfera pozbawiona jest napięć, można wprost wyrażać, co się myśli, ale na taką atmosferę w firmie się pracuje. Między innymi w okolicznościach poza siedzibą firmy, kiedy to z dala od obowiązków pracowniczych można zrelaksować się i poznać  z innych stron. Jakie zabawy na imprezę integracyjną pomogą zrealizować najważniejsze cele?

ZORGANIZUJ Z NAMI IMPREZĘ FIRMOWĄ ➝

1. Zespół od kuchni – warsztaty kulinarne

Kuchnia jednoczy, czego doświadcza wielu organizatorów domówek. Imprezy lubią przenosić się do kuchni, dlatego warto przez żołądek dokonać integracji. Nie chodzi tu tylko o dobrą restaurację, w której będą serwowane wykwintne potrawy, ale o samodzielne kucharzenie. Warsztaty kulinarne to doskonała okazja do zabaw zespołowych, rywalizacji, ale też współpracy w dążeniu do kulinarnego celu. Na tym wszystkim będzie zależało, bo ukoronowaniem zajęć będzie wspólna degustacja potraw zrobionych przez zespół, który już zdążył zgłodnieć. Tego typu warsztaty mogą odbyć się w odległych regionach kraju, gdzie lokalne potrawy okażą się nowością dla wszystkich uczestników i sposobnością do zmierzenia się z nieznanym dotychczas zadaniem. Jakie jeszcze zabawy na imprezę integracyjną?

Przeczytaj również: Pomysły i atrakcje na imprezę firmową – poznaj nasze propozycje!

2. Sprawdzian wytrzymałościowy dla wszystkich i każdego z osobna

Mniej lub bardziej ekstremalny tor przeszkód to doskonała okazja do sprawdzenia się w okolicznościach związanych z wysiłkiem fizycznym i szybkim poszukiwaniem optymalnych rozwiązań. Niewątpliwie to też okazja do śmiechu i wykazania się dystansem do siebie. Taki tor przeszkód najłatwiej zorganizować w wersji dmuchanych elementów, które będą bezpieczne przy wszelkich upadkach i zderzeniach. Bez nich na pewno się nie obejdzie. Na moc wrażeń liczyć też można przy aktywności typu zorbing. Zabawa ta polega na bieganiu i toczeniu się w dmuchanej kuli. Tu potrzeba jednak organizacji odpowiednio sporej przestrzeni, by zawodnicy mogli swobodnie się przemieszczać. Może się to odbywać na powierzchni wody, zatem warto rozpatrzyć tę formę aktywności, kiedy integracja ma odbywać się podczas wyjazdu firmowego w okolice, gdzie znajduje się dużo akwenów.

Przeczytaj również: Organizowanie firmowych imprez okolicznościowych — jak się za to zabrać?

3. Leśne zagadki – integracja na łonie natury

Rozwiązywanie zagadek, by dotrzeć do określonego celu to atrakcja, która stała się modna, chociażby dzięki escape roomom. Jest to również ciekawa opcja zabawy na imprezę firmową, ale nie jedyna. Już dzieci przemierzają osiedla w zabawie zwanej podchody i rozwiązują ciekawe zadania. Można z tej formy skorzystać podczas imprezy integracyjnej. Las może być do tego ciekawą okolicznością, bo przy okazji uczestnicy będą mogli obcować z naturą, uczyć się rozróżniać napotkane zioła, kwiaty i drzewa na podstawie zbieranych liści. Może to być atrakcyjna ścieżka edukacyjna, a przy tym okazja do wspólnej pracy, efektywnego rozdzielania zadań, rozwijania indywidualnej i zespołowej kreatywności i zdrowej rywalizacji. Zatem mając las pod nosem, warto z niego skorzystać.

Przeczytaj również: 5 najlepszych pomysłów na integracje firmowe na Mazurach

4. Paintball i inne formy strzelania

Jak się okazuje postrzelanie do szefa czy współpracowników może jednoczyć. Strzelanie kulkami wypełnionymi farbą, paintball laserowy czy bitwy na bezpieczne łuki to świetna firmowa zabawa dostarczająca adrenaliny i rozładowująca stres i napięcia. Opcja zarówno na grę w terenie, jak i w organizowanych do tego budynkach. Wcale to nie przełożony zostanie ostatecznym zwycięzcą. Gra jest okazją do wykazania się sprytem, myśleniem taktycznym i logicznym. Zwycięzca da się poznać ze swojej najlepszej strony.  A jakie zabawy proponujemy na imprezę integracyjną wieczorem?

Przeczytaj również: Jak wybrać miejsce na integrację firmową?

5. Tematyczne wieczory

Wieczory na firmowym wyjeździe wcale nie muszą sprowadzać się do pobytu w night-clubie. Coraz większą popularnością cieszą się imprezy z motywem przewodnim. Będzie on wyznaczał wspólny mianownik, jeśli chodzi o dobór strojów, tematykę quizów i muzycznej oprawy. Może to być impreza w stylu lat 30., oskarowej gali czy filmu o przygodach agenta 007 albo Matrixa. W zależności od wybranego motywu zabawę można okrasić atrakcjami typu gry hazardowe bądź konkurs na najśmieszniejszą przemowę z okazji otrzymania filmowej statuetki Oscara.

Przeczytaj również: Tematyczna impreza firmowa — pomysły na imprezę tematyczną bez obciachu

Pamiętajmy, że sukces każdej imprezy integracyjnej to przede wszystkim dobór odpowiedniego miejsca, w którym wszyscy będą czuli się dobrze i rozeznanie czy dana forma aktywności będzie odpowiadała całemu zespołowi.

SPRAWDŹ OFERTĘ DLA FIRM W HOTELU ST.BRUNO ➝