Gdzie na wyjazd integracyjny — jak wybrać miejsce na integrację firmową?

08.12.2022

Pora na wyjazd firmowy jest zawsze. Każda daje nam inne możliwości i atrakcje, na które nastawiamy się przy takich okazjach.

Narty w zimie, nadmorski klimat latem, wiosenne wypady do lasu i podziwianie rodzącej się przyrody czy jesienne wycieczki w góry. Przyroda daje nam wiele możliwości zorganizowania integracyjnych wyjść, zajęć czy warsztatów. Jakie miejsce na integrację firmową wybrać?

Po co organizowane są wyjazdy integracyjne?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracy czegoś więcej niż wynagrodzenia. Potrzebują budować relacje, zacieśniać więzi, otrzymywać od pracodawcy potwierdzenia, że są ważni, zauważani i doceniani. Muszą mieć też okazję, by się poznać. Nie od dziś wiadomo, że skuteczna współpraca zespołu, motywacja czy rozwiązywanie konfliktów zależne są od relacji, które trzeba umiejętnie budować i podtrzymywać. Do tego potrzebne są okazje, by móc robić coś wspólnie poza pracą, rozmawiać na inne niż praca tematy. Takie spotkania dają okazje do większego zadowolenia i satysfakcji z pracy, a tym samym do chęci pozostania w niej.

Firmy doceniły wyjazdy integracyjne i obecnie pomysłów na ich organizację nie brakuje zarówno w samych przedsiębiorstwach, jak i w firmach specjalizujących się w ich organizacji. Jakie miejsce na wyjazd integracyjny wybrać w naszym kraju? Najlepiej pojechać w region zupełnie inny niż ten, w który żyjemy i pracujemy na co dzień. Dla wielu osób Mazury są cały czas dość rzadko odwiedzanym kierunkiem.

ZORGANIZUJ Z NAMI IMPREZĘ FIRMOWĄ NA MAZURACH ➝

Najlepsze miejsca na wyjazd integracyjny

Decydując się na organizację takiego wydarzenia, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie na wyjazd integracyjny najlepiej pojechać. W tym celu warto poznać preferencje pracowników. Trzeba zdecydować jak daleko i czym pojechać, ale też wcześniej wiedzieć, jakie oczekiwania co do rodzaju atrakcji i form spędzania czasu panują w zespole. Mazury to opcja na wypoczynek aktywny, ale też relaksujący. Mamy tu do dyspozycji akweny wodne i obiekty, którymi możemy je przemierzać, lasy i ścieżki rowerowe, w które można się zapuścić pieszo czy jednośladem, by zbierać grzyby, rozpoznawać zioła i grać w podchody.

Czasem może się okazać, że w zespole pracowniczym mamy patentowego sternika, który chętnie podejmie się tej funkcji na wypożyczonej na miejscu łodzi. Reszta jako pomocni majtkowie będą uczyć się pod jego okiem rozwijania żagli czy sterowania. To ciekawa i ekscytująca atrakcja, która pozwala jednosiecznie kształtować pozytywną komunikację w zespole. W zależności od obiektu, jaki wybierzemy na nocleg, można tu też myśleć o relaksie w hotelowych strefach spa, basenie, przy bilardzie czy kręglach z dobrym jedzeniem pod ręką.

Tajemnica Krainy Wielkich Jezior

Woda przyciąga, bo uspokaja, jest wyzwaniem i wymaga pokory. Nad wodą zawsze można oczyścić głowę, nie tylko patrząc w jej taflę, ale też spędzając w niej czas aktywnie. Na Mazurach możemy liczyć na dostęp do wszelkich wodnych sportów, których być może będziemy mogli zakosztować po raz pierwszy podczas takiego wyjazdu. W trakcie spływu kajakowego czy stawiając pierwsze kroki na desce stand-up paddle  można odpocząć i naładować baterie. Dodatkowo pływając z drugą osobą z zespołu, można nie tylko lepiej się poznać, ale też doświadczyć współpracy w innych okolicznościach niż biurowe.

Mazurskie wypożyczalnie sprzętu wodnego mają do dyspozycji znacznie więcej atrakcji. Rowery wodne, motorówka czy wiosłówki to okazja, by każdy wybrał coś dla siebie. Nie trzeba pozostawać tylko przy wodzie, bo wypożyczalnie oferują też gokarty, rowery czy nawet kijki nordic walking. Sposoby na spędzanie czasu na świeżym powietrzu stanowią duże zapotrzebowanie wśród pytanych o preferencje pracowników. Zmiana klimatu i świeże powietrze dla niektórych regionów kraju są już atrakcją samą w sobie. Czego jeszcze potrzeba pracownikom podczas wyjazdów integracyjnych?

Przeczytaj również: 5 najlepszych pomysłów na integracje firmowe na Mazurach

Obiekt na nocleg ma znaczenie

Czasem pociągające mogą być wypady pod namiot, jednak z reguły dla pracowników mniej ekstremalnych, znaczenie ma też możliwość zrelaksowania się po intensywnym, aktywnym dniu. Szukamy też dobrej kuchni, którą najlepiej mieć na wyciągnięcie ręki. Dobry hotel z kameralnymi dwuosobowymi pokojami, ogrodem i restauracją w jednym pozwala osiągnąć wyciszenie.

Pamiętajmy, że zespół pracowniczy to zestaw różnych temperamentów. Niektórzy, jako niezmordowane dusze towarzystwa, potrzebują i cieszą się towarzystwem cały czas, ale inni potrzebują też momentów odosobnienia. Niekoniecznie wszyscy zechcą do późnych godzin wieczornych przesiadywania na pogaduchach w night-clubie, choć dobrze, jeśli obiekt noclegowy daje taką możliwość. Inni mogą zdecydować się na samotny masaż lub inny relaksujący zabieg w strefie spa, co wcale nie oznacza, że ich integracja zespołowa nie przebiegła pomyślnie.

SPRAWDŹ OFERTĘ HOTELOWĄ DLA FIRM ➝