Tematyczna impreza firmowa — pomysły na imprezę tematyczną bez obciachu

22.02.2023

Wyjścia firmowe to istotny element team buildingu. Celem integracji jest łączenie ludzi i zespołów pracujących w danym przedsiębiorstwie. Imprezy firmowe dobrze wpływają na zaangażowanie pracowników i lojalność wobec pracodawcy. Osoby, które czują szczególną więź ze współpracownikami, są mniej narażone na wypalenie zawodowe i rzadziej zmieniają miejsce pracy. Jakie są najlepsze pomysły na imprezy tematyczne?

Imprezy tematyczne – dlaczego je lubimy?

Lubimy przenieść się w czasie niczym w wehikule, który zaniesie nas do innej epoki, kraju czy filmowego lub bajkowego świata. Dlatego najlepiej, by klimat wydarzenia odbiegał od szarej codzienności i pomógł przenieść się w zupełnie inny świat. To coś, co zachwyci wszystkich. Impreza tematyczna to nie zwykły bal w wieczorowych kreacjach, ale zabawa, której wszystkie elementy podporządkowane są jednemu motywowi przewodniemu.  Chcąc przenieść się w słynące z dobrej zabawy i wolności lata 20, możemy pozwolić sobie na efektowne stroje z frędzlami, brokatem i cekinami. Długie połyskujące rękawiczki, sznury pereł i boa to kobiecy wymiar tamtych czasów, natomiast  panowie w garniturach powinni pamiętać o lakierowanych butach.

Stroje to jedno, ale impreza tematyczna to też dekoracja, muzyka, jedzenie czy alkohol, które również powinny być dostosowane do danej epoki i stylu. Zatem impreza w stylu lat 20. to muzyka jazzowa, ruletka, poker, a na parkiecie szalony swing lub charleston. Dekoracje w stylu art déco z luksusowymi tkaninami i hebanem dopełnią całości. Przez chwilę można poczuć klimat wyzwolenia i artystycznej beztroski tamtych czasów. Jeśli jesteśmy fanami jakiejś epoki historycznej, impreza tematyczna to dobra okazja, by się tam przenieść.

ZORGANIZUJ Z NAMI IMPREZĘ FIRMOWĄ ➝

Pomysły na imprezę tematyczną – skąd je brać?

Wyobraźnia to najlepsze miejsce, gdzie znajdują się pomysły na imprezy tematyczne, ale jeśli nie czujemy się zbyt pewni, to możemy skorzystać ze wsparcia firm eventowych, którym pomysłów nie brakuje. Pomogą one w organizacji każdego elementu takiej zabawy, bo opracowują pełne scenariusze imprez nawet na kilka tysięcy uczestników.

W ramach imprezy tematycznej można zorganizować quizy i konkursy z nagrodami, które również będą nawiązywały do motywu przewodniego imprezy. Impreza tematyczna może też bazować na wsparciu animatorów i konferansjera, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie będzie ona nudna, zaangażuje do zabawy wszystkich uczestników i nie pojawią się żadne niepożądane sytuacje, a jeśli nawet, to nie należy się ich bać, bo szybko zostaną zażegnane. Jakie pomysły na imprezy tematyczne warto wziąć pod uwagę?

Przeczytaj również: Organizowanie firmowych imprez okolicznościowych — jak się za to zabrać?

Nieprzypadkowe imprezy tematyczne

Imprezy firmowe dotyczą konkretnej grupy ludzi, którzy mogą mieć podobne zainteresowania, poczucie humoru i ulubiony sposób spędzania czasu. Warto zrobić rozeznanie wśród pracowników, by temat przewodni nie okazał się niewypałem np. impreza w stylu Gwiezdnych Wojen wśród ludzi, którzy nie są fanami tej sagi filmowej. Jeśli zespół dobrze wie, czym charakteryzowały się lata 60., można pokusić się o imprezę tematyczną w stylu festiwalu Woodstock. Dżinsowe dzwony, kolorowe okulary lenonki i pacyfka na szyi będą obowiązkowymi elementami ubiorów, a z głośników pobrzmiewać będą głosy wiecznie młodych należących do klubu 27. Kwieciste i tęczowe dekoracje oraz dodatki uzupełnią festiwalowy klimat.

Pozostając przy latach 60., choć nie tylko, można z imprezą tematyczną przenieść się do Polski i słynnej epoki PRL-u. To dość lubiany motyw przewodni imprez tematycznych, który rodzi dużo śmiechu. Wystrój w postaci półek z octem lub odtwarzaczy kaset i gramofonów to jedno, ale nie bez znaczenia będzie też jedzenie. Śledzie w occie i koreczki z żółtego sera i kiełbasy z napojami podawanymi w słoikach na stole koniecznie nakrytym ceratą w czerwono – białą kratę zrobią na uczestnikach niepowtarzalne wrażenie. Czego chcieć więcej od imprez tematycznych?

Przeczytaj również: Jak wybrać miejsce na integrację firmową?

Impreza tematyczna prosto z Hollywood

Poczuć się jak gwiazda filmowa chciałby czasem każdy. Mężczyźni w postaci Jamesa Bonda, a kobiety w roli ich słynnych partnerek albo styl disco charakterystyczny dla Gorączki Sobotniej Nocy to opcje, w które każdy chętnie wejdzie. Prawdziwa dyskoteka z lustrzaną kulą na suficie i rewią kolorowych świateł w połączeniu z błyszczącymi stylizacjami porwą do tańca każdego nie tylko w sobotnią noc. A może z Hollywood udać się również do krainy Bollywood i urządzić imprezę z przepychem w stylu hinduskim? Tu poza turbanami i efektownymi strojami ociekającymi złotem ważna będzie hinduska kuchnia pachnącą curry, kurkumą oraz kardamonem. Orientalny klimat należy podkreślić zapachem kadzideł, kolorowymi powiewającymi chustami i koniecznie muzyką prosto z bollywoodzkich filmów.

Przeczytaj również: Zabawy na imprezę integracyjną – 5 gotowych pomysłów

Pomysły na imprezy tematyczne mogą pochodzić prosto od najbardziej zainteresowanych, czyli pracowników. Dzięki temu możemy liczyć na ich zaangażowanie w organizację takiej imprezy, ale też można mieć pewność ich chęci przybycia. Możemy być spokojni, że będą bawić się świetnie.

We wnętrzach Hotelu St. Bruno możesz zorganizować klimatyczną imprezę tematyczną w królewskim stylu. Masz inne pomysły? Również chętnie podejmiemy się ich realizacji. Dla firm przygotowaliśmy dedykowaną ofertę hotelową.

ZORGANIZUJ Z NAMI IMPREZĘ FIRMOWĄ ➝