Organizowanie firmowych imprez okolicznościowych — jak się za to zabrać?

17.08.2022

O pracowników w dzisiejszych czasach dba się inaczej niż jeszcze dekadę temu. Chodzi tu nie tylko o nagradzanie za osiągnięcia czy motywowanie, ale o budowanie poczucia przynależności do grupy. To ważniejsze w czasach, gdy pracownicy często odchodzą, poszukują nowych możliwości, wyzwań, nie wiążą się z jednym miejscem pracy na całe życie.

Wsparciem dla pracodawcy będą różnego rodzaju imprezy. Pomysłów na nie nie brakuje. Bale tematyczne, kręgle czy paintball to już standard w funkcjonowaniu większości organizacji. Jak zorganizować imprezę, którą zapamiętają wszyscy?

ZORGANIZUJ Z NAMI IMPREZĘ FIRMOWĄ ➝

Impreza dla każdego

Przede wszystkim, żeby taka impreza była udana, należy wziąć pod uwagę potrzeby i oczekiwania wszystkich uczestników. Od jedzenia i alkoholu zaczynając, należy zorientować się, czy wśród pracowników nie ma wegetarian, czy osób z uczuleniami pokarmowymi lub jaki alkohol jest preferowany. Ważne jednak, żeby nie było go zbyt dużo, bo nadmiar może prowadzić do przekraczania pewnych norm, które nie powinny być przekroczone. Wyjazdowe imprezy powinny zapewnić transport czy miejsca parkingowe dla wszystkich.

W przypadku wszelkich eventów powinien być ktoś, kto odpowiada za ich przebieg. Dlatego często firmy posiłkują się agencjami eventowymi dbającymi o każdy szczegół, który osobie niedoświadczonej nie przyszedłby do głowy. Wszelkie gry terenowe czy praca w grupach na warsztatach wymagają precyzyjnych poleceń, egzekwowania ich wykonania czy ustalonego czasu. Nie ulega wątpliwości, że liczy się też otoczenie, bo ludzie znacznie chętniej jadą i angażują się w wydarzenie, jeśli mogą wyjechać w nowe otoczenie i tak naprawdę oderwać się od swojej codzienności. Gdzie zorganizować imprezę okolicznościową?

Okoliczności warte uwagi

W każdej firmie pewne wydarzenia warte są tego, by je uczcić. Wejście na giełdę, wygranie przetargu na projekt, uhonorowanie nowego sponsora czy zakończenie trudnej inwestycji to tylko niektóre okazje do świętowania w firmie. Uroczysty bankiet, który jest często wybieraną formą, można przenieść na imprezę na łodzi, a na to pozwalają Mazury. Przyroda to zawsze miła okoliczność, a taką ten region kraju oferuje w postaci wielu jezior, rozległych lasów, bogatej fauny. Imprezy okolicznościowe na wodzie pozwalają skorzystać z 3000 akwenów, których każdy ma wielkość powyżej 1 ha. Takiego stanu rzeczy, a właściwie wody nie znajdziemy w żadnym innym regionie kraju.

Wycieczki piesze lub rowerowe pozwolą na zaznajomienie się z przyrodą charakterystyczną dla tutejszych lasów, które zajmują aż 30% całego województwa. Gry terenowe czy warsztaty, w czasie których poznamy lecznicze rośliny zazwyczaj określone jako chwasty, czy spontaniczna kąpiel w rzece — Mazury to wprost idealne miejsce na imprezę okolicznościową połączoną z pobytem na łonie natury.

Przeczytaj również: 5 najlepszych pomysłów na integracje firmowe na Mazurach

Giżycko zacieśnia więzi

W samym sercu Mazur mieści się Giżycko, czyli miasto usytuowane między jeziorami Kisajno i Niegocin. Pewnie dlatego Giżycko zwane też jest stolicą żeglarstwa i przyciąga zainteresowanych tą wodną aktywnością. Nic dziwnego, że w centrum tego wyjątkowego miejsca powstał równie niepowtarzalny hotel spełniający wysokie standardy na wszelkich polach. Imprezy firmowe nie pozostają mu obce. Hotel St.Bruno w Giżycku to miejsce dostojne i luksusowe, jak na zamek o 700-letniej tradycji przystało. Jednak to również miejsce nowoczesne nadążające za wymaganiami współczesnego świata. Konferencje i pakiety ofert dla firm z atrakcjami typowymi dla regionu są tu na wyciągnięcie ręki.

Doświadczenie personelu pozwala na kompleksową i profesjonalną organizację imprez firmowych, dzięki czemu każda organizacja może być spokojna o dobrą integrację i zadowolenie wszystkich uczestników, nawet tych najbardziej wymagających. Na co możemy liczyć? Weekend na jachtach w towarzystwie pysznego jedzenia, wieczornego basenu z masażem i zabawą w Night Clubie. Dla poszukujących bardziej ekscytujących wrażeń hotel pomaga w organizacji lotów widokowych balonem. Ogród z oranżerią pozwala na zorganizowanie bankietu, kolacji, grilla czy spotkania lub warsztatów z trenerem biznesowym. Hotel St.Bruno udostępnia też uczestnikom kręgielnię czy stoły bilardowe. Mazury to zawsze dobry pomysł, szczególnie jeśli znajdzie się miejsce, które zajmie się jego precyzyjną organizacją.

SPRAWDŹ OFERTĘ HOTELOWĄ DLA FIRM ➝