SPA dla dzieci, czyli na jakie zabiegi mogą liczyć najmłodsi?

04.11.2021

Udogodnienia dla dzieci i rodzin

Udogodnienia dla dzieci i rodzin z dziećmi to temat, który już dawno wyszedł poza standardowy plac zabaw na osiedlu. Kąciki zabaw pełne zabawek w restauracjach, sale zabaw na siłowniach czy w hotelach, a nawet przedszkola w narciarskich kurortach. Wszystko to, by przyciągnąć rodziny z dziećmi i zapewnić każdemu atrakcje i relaks dostosowany do wieku i potrzeb. Hotelowa strefa Spa również wychodzi temu naprzeciw. Jakie potrzeby dzieci musi zaspokoić?

Spa z myślą o wszystkich

Nie ma wątpliwości, że każda matka w hotelu na urlopie chętnie skorzysta z możliwości podreperowania swojej urody i witalności w strefie Wellness & Spa. Nie ma też jednak wątpliwości, że jeśli urlop spędza tam z rodziną, do tejże strefy nigdy nie dotrze. Dzieci przecież mają ciekawsze pomysły, a mąż bez żony, jak bez ręki i to przeważnie tej prawej. Wszystko trzeba razem, by nie ryzykować czyimś nerwowym załamaniem i katastrofą. Tęskne spojrzenia za strzałkami pokazującymi drogę do raju w postaci masażu czy peelingu,  pozostaną jedynie tęsknymi spojrzeniami w obliczu nieprzejednanych dzieci. Inaczej rzecz się ma tam, gdzie i dzieci można zabrać ze sobą, ale nie tylko po to, by patrzyły i ponaglały. Okazuje się, że są takie miejsca na Ziemi,  a nawet w naszym kraju, gdzie i najmłodsi skorzystają z zabiegów Spa. Czego mogą się spodziewać w takich miejscach? Czekolada, owoce i zabawa. Spokojnie taki zestaw wystarczy.

HOTEL ATRAKCJAMI DLA DZIECI NA MAZURACH? SPRAWDŹ ➝
 

Przeczytaj również: Wakacje z dzieckiem – co zabrać? Przydatna lista rzeczy

Czekoladka na dobry początek

Mamy unikające karmienia dzieci tym kakaowym kusicielem, nie muszą się obawiać. Czekolada w ofercie dla dzieci nie ma trafić do ich żołądków, ani też zalegać na zębach. Masaż ciała lub jakiejś partii ciała Czekoladowa fantazja to doświadczenie z aromatyczną czekoladą, jako dobrym kompanem do zabawy.  Jednocześnie dla malucha to okazja na odprężenie i uspokojenie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych godzinach,  gdy do snu jeszcze daleko. Taki masaż to też odżywienie skóry, która, jak to na wakacjach, nieustannie narażona jest na promienie słoneczne, słoną wodę i wysuszający wiatr. Oczywiście taki masaż pobudzi apetyt, może więc być dobrym wstępem do udanej kolacji bez marudzenia. Wspólny masaż z rodzicem to też okazja do wspólnej zabawy. Co jeszcze bufet spa ma do zaoferowania dla dzieci?

ZOBACZ JAKIE ATRAKCJE DLA DZIECI PRZYGOTOWALIŚMY
 

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Giżycku — jakie są? 

Patera owoców do wyboru

Czekoladę można zastąpić zdrowszymi owocami – niespełnione marzenie niejednego rodzica. Tu jednak może wydarzyć się taki cud, że dziecko wybierze banana lub wiśnię. Owocowe masaże na bazie aromatycznych maseł czy olejków to nie tylko odżywienie i nawilżenie skóry, ale też przy okazji forma aromaterapii. Te owocowe zapachy zadziałają uspokajająco, odprężająco, ułatwią zasypianie, a nawet udrożnią drogi oddechowe. Wszystko zależy od doboru owocowych składników. Masaż zaczarowanej księżniczki lub super bohatera w ofercie Hotelu St. Bruno to podróż z przygodami, w której dzieci mogą wcielić się w ulubione postacie bajkowe i filmowe. Zatem co tu wybrać, morelowego Rubble’a z Psiego patrolu czy wiśniową Elsę z Krainy Lodu?  Ciekawą alternatywą mogą być też owocowe masaże wykonywane na bazie jogurtu pachnącego np. truskawką.

Przeczytaj również: Apteczka wakacyjna dla dorosłych i dzieci – co zabrać ze sobą?

Zabawa z cukierkami

Można by powiedzieć, że znowu te słodycze. Jednak i tym razem oszczędzamy zęby, a koncentrujemy się na dłoniach. Im cukierki niestraszne, a zabawa wciąż potrzebna. Która dziewczynka nie marzy o kolorowym zestawie do malowania paznokci? Lakiery, brokaty, pilniczki, czy można się tym znudzić? W strefie Spa w Hotelu St. Bruno w czasie, gdy mama właśnie leży otulona peelingiem cukrowym, dziewczynki mogą liczyć na fachową odnowę ich dłoni. Fachową to jedno, ale wręcz bajkową. Manicure cukierkowa księżniczka to wszystkie kolory bajek na 10 księżniczkowych paluszkach. Do tego kojący masaż zmęczonych kopaniem w piasku rączek. To wspaniały powiew lata, niekończąca się zabawa i pole do kreatywności. I to wszystko, gdy mama nadal leży.

Które dziecko nie lubi bąbelków czy mydlanych baniek? Niektóre oferty spa dla dzieci zawierają bąbelkowe kąpiele aromatyczne, które stanowią jednocześnie dawkę zdrowia dla ciała i zabawy, której nigdy za wiele. Strefa basenowa w Hotelu St.Bruno  posiada specjalny płytki basen dla dzieci i niecki z ciepłą wodą i bąbelkowymi masażami. Bo na basenie przecież  każde dziecko się odnajdzie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci na Mazurach – 10 najważniejszych atrakcji!