Atrakcje dla dzieci w Giżycku — jakie są?

01.04.2020

Giżycko jest niewielką miejscowością położoną na Mazurach. Jest jednak bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym – z wielu powodów. Przede wszystkim znajduje się pomiędzy dwoma mazurskimi jeziorami, co samo w sobie daje ogromne możliwości – zabawy i sporty wodne oraz zajęcia plażowe.

Główną atrakcją Giżycka jest średniowieczny zamek krzyżacki oraz XIX-wieczna Twierdza Boyen zbudowana na planie sześcioramiennej gwiazdy. Takie miejsca nie wydają się jednak szczególnie atrakcyjne dzieciom. Jeśli więc wybieramy się do Giżycka na wakacyjny wypoczynek, warto rozejrzeć się za atrakcjami ukierunkowanymi specjalnie na dzieci.

Park linowy Wiewióra

Park linowy Wiewióra w Giżycku dostosowany jest do osób w każdym wieku. Do wyboru mamy jedną z pięciu tras – niską, średnią, wysoką, zjazdową oraz dla maluchów. Najniższa trasa znajduje się 3 metry nad ziemią, a najwyższa – aż 12 metrów nad ziemią. Łącznie w parku linowym znajduje się 70 przeszkód oraz 10 tyrolek (w tym cztery nad jeziorem).

Aby móc skorzystać z trasy dla maluszków, nasz maluch powinien mieć nie więcej niż 130 centymetrów wzrostu i ponad 3-latka. Trasa zabezpieczona jest siatkami oraz barierkami, dzięki czemu dziecku nie trzeba zakładać żadnych dodatkowych zabezpieczeń – czy to w postaci kasku, czy uprzęży. Na trasie znajduje się aż dziesięć różnych przeszkód, w tym ogromny basen z ponad 10 tysiącami kolorowych piłeczek (z nietoksycznego tworzywa LDPE).

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ NA WAKACJE 2022 Z DZIEĆMI
 

Większe dzieci skorzystać mogą z trasy niskiej. Również znajduje się na wysokości 3 metrów nad ziemią, a na jej długości pokonać musimy 13 przeszkód. Minimalny dopuszczalny wzrost wynosi 120 centymetrów. Trasa jest idealna dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci na Mazurach – 10 najważniejszych atrakcji!

Mazurskie ZOO Safari

Zoo Safari znajduje się w parku na terenie Ośrodka Mazurskiego „Okrągłe”. Po parku jeździ się specjalnymi samochodami z przyczepami. Zwiedzanie trwa około godziny czasu. Z samochodu można oglądać kilkaset dzikich zwierząt, w tym aż 24 różne gatunki, takie jak daniele, kucyki, lamy, owce, kozy, krowy czy osły. Dzieci z pewnością będą cieszyć się z widoku dzikich zwierząt z tak bliska! Będzie to dla nich niezapomnianą przygodą.

Indiańska Wioska w Spytkowie w gminie Giżycko

Indiańska Wioska znajduje się zaledwie 5 kilometrów od Giżycka. Na terenie obiektu znajduje się reprezentacja indiańskiej wioski oraz Muzeum Indian Ameryki Północnej. Pobyt w wiosce wiąże się więc nie tylko z zabawą, ale również z poszerzaniem swojej wiedzy w ciekawy sposób. Wszystkiego, co dziecko chciałoby dowiedzieć się na temat Indian, dowie się właśnie tutaj. W ramach zwiedzania można wziąć udział w warsztatach, na których można poznać tajniki pieczenia chleba, wyrobu mydła, strzelania z łuku czy rzucania tomahawkiem i wypróbować tę wiedzę w praktyce – spróbować swoich sił.

Przeczytaj również: Wakacje z dzieckiem – co zabrać? Przydatna lista rzeczy

Wydarzenia wakacyjne w Giżycku

Pomimo swojego niewielkiego obszaru Giżycko w sezonie wakacyjnym kwitnie, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Już od maja aż do końca września co kilka dni organizowane są różne festiwale, koncerty i innego rodzaju imprezy. 1 czerwca co roku organizowany jest na przykład festyn z okazji Dnia Dziecka, a w każdy czwartek w miesiące wakacyjne (lipiec oraz sierpień) odbywa się Bajkowe Lato ze Świetlicą. 15 sierpnia uczestniczyć można w pikniku rodzinnym na giżyckiej plaży.

POZNAJ OFERTĘ POBYT Z DZIECMI W NASZYM HOTELU

Escape Room na Placu Dworcowym

Escape Room w Giżycku znajduje się zaraz na Placu Dworcowym. Zabawa w Escape Room polega na tym, że jesteśmy zamknięci w pokoju i musimy znaleźć z niego wyjście, rozwiązując różne zagadki i poszukując kolejnych kluczy. W Escape Roomie w Giżycku dostępne są pokoje, które są na tyle proste do rozwiązania, że można iść tam całą rodziną, nawet jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w takim miejscu. Można wybrać m.in. Krainę Czarów czy Wyspę Skarbów. Oba pokoje zawierają motywy związane ze swoją nazwą i są oceniane wysoko jako ciekawe, dobrze wyposażone i dostosowane do każdego wieku. Na wyjście z Escape Roomu mamy godzinę. Zabawa w Escape Roomie to nie tylko rozrywka, ale także ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia oraz współpracowania z innymi w celu rozwiązania problemu.

Spędzanie czasu na zabawach nad jeziorem

Jeśli obejdziemy już wszystkie atrakcje dostępne w Giżycku, pamiętajmy, że zawsze pozostają nam zabawy nad jeziorem. W trakcie pięknej pogody to główne zajęcie na Mazurach. Zabawy na plaży, takie jak robienie zamków z piasku, gra w siatkówkę czy badmintona, pływanie, żeglowanie – to tylko kilka z aktywności, których możemy się podjąć nad jeziorem. Dużą popularnością cieszą się także rejsy statkiem, loty balonem ponad mazurskimi jeziorami czy wynajmowanie skuterów wodnych. Jeśli jesteśmy amatorami spacerów na świeżym powietrzu, na pewno zainteresuje nas giżyckie molo, oddalone zaledwie 500 metrów od średniowiecznego zamku krzyżackiego, jednego z największych zabytków w Giżycku.

Przeczytaj również: Apteczka wakacyjna dla dorosłych i dzieci – co zabrać ze sobą?

A co jeśli pogoda nam nie sprzyja?

W razie deszczowej pogody możemy skorzystać z atrakcji, jakie oferowane są, chociażby w hotelu ze strefą SPA&Wellness ulokowanego w średniowiecznym zamku krzyżackim. Na terenie hotelu oprócz basenu (z brodzikiem dla dzieci) i strefy SPA jest dostęp do stołów bilardowych oraz kręgielni. Z pewnością więc nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził.

Przeczytaj również: SPA dla dzieci, czyli na jakie zabiegi mogą liczyć najmłodsi?