Ślub w plenerze na Mazurach – dlaczego warto?

23.06.2022

W Polsce różnie z tym bywa, szczególnie że większość miesięcy w roku aura nie sprzyja imprezom na zewnątrz, zwłaszcza kiedy chcemy zachować piękne suknie i fryzury. Czy warto organizować śluby w plenerze? Gdzie najlepiej się do tego zabrać?

Nieograniczone możliwości pleneru

Odpowiedź na pierwsze pytanie wydaje się oczywista, a mianowicie warto, bo poza argumentem pogodowym chyba nie znajdziemy innych przeszkód, a wręcz przeciwnie, same zalety. Jakie? Po pierwszą takie wesele to nieograniczona liczba gości, która często w salach ślubnych, hotelach czy domach weselnych stanowi największy problem. Nieograniczona jest też przestrzeń dla gości, którzy mogą bawić się na parkiecie, siedzieć przy stole, ale też spacerować po ogrodzie, przesiadywać  na ławeczkach i w altanach.

W letni wieczór przy rozgwieżdżonym niebie to wspaniała weselna atrakcja. Kto lubi spektakularne atrakcje w stylu sztucznych ogni, wypuszczania lampionów czy wypuszczenie gołębi, tym bardziej w plenerze się odnajdzie. Niczym ograniczona przestrzeń tylko zachęca do popuszczenia wodzy fantazji, z czego korzystają też obsługujący wesele fotografowie, proponując niemal zaczarowane zdjęcia upamiętniające to ważne wydarzenie. Czego jeszcze możemy się spodziewać po weselu w plenerze?

WESELE NA MAZURACH? ♥ TO U NAS ➝

Profesjonalna organizacja w sprawdzonych miejscach

Odpowiednio dobrane miejsce na wesele w plenerze to gwarancja profesjonalnej, doświadczonej obsługi, która sprosta wyzwaniom tak dużej imprezy. Bo nie tylko piękne miejsce się liczy, ale też określony standard. Nie ma wątpliwości, że nagłośnienie czy oświetlenie imprezy o wiele trudniej wykonać w plenerze niż w budynku. Niestety zepsuć coś na tym etapie jest bardzo łatwo. Sama aranżacja przestrzeni i dekoracje to również wyzwanie, bo trzeba wykorzystać to, co oferuje nam natura i nie przedobrzyć z ozdobami. Łatwo wtedy o efekt kiczu, którego nie chcemy.

Pogoda to również aspekt wymagający profesjonalnej obsługi. Oczywiście nikt, nawet najbardziej doświadczony, panowania nad nią nie ma, ale bardziej chodzi tu o przygotowanie się na wszelkie okoliczności. Namioty, parasole, jak również klimatyzacja lub ogrzewanie w namiotach, na wszystko trzeba się przygotować, żeby impreza mogła być udana. Pogoda w naszym kraju potrafi zaskoczyć, dlatego dobrze, jeśli organizatorzy przewidzą też opcję zadaszenia na wypadek gdyby impreza musiała zostać przeniesiona pod dach. No i toalety. Choć brzmią mało weselnie, to bez nich żadna impreza się nie odbędzie. Trzeba zorganizować je tak, by były blisko miejsca przyjęcia. Gdzie najlepiej szukać wyjątkowych miejsc?

Przeczytaj również: Ślub w stylu boho, rustykalny czy glamour? Kiedy jaki styl wybrać?

WESELE W ZAMKU NA MAZURACH ♥ ➝

Woda zawsze w modzie

Plenery, które lubimy oglądać na zdjęciach ślubnych to zarówno zieleń, błękit nieba, jak i wszelkiego rodzaju akweny. Mamy w naszym kraju sporo takich krajobrazów możliwych do wykorzystania. Wesele nad morzem lub na Mazurach to marzenie wielu par. Te regiony w naszym kraju przyciągają turystów o każdej porze roku. W sezonie letnim romantyczne pary chętnie spacerują o zachodzie słońca i wtedy właśnie wpadają na pomysł urządzenia wesela w tak pięknym miejscu. Mazury oferują wesela pod hasłem „tuż nad jeziorem”, a o taką imprezę chodzi wszystkim.

Przeczytaj również: Wesele nad jeziorem? Poznaj zalety takiego rozwiązania!

Wesele w Hotelu St. Bruno

Z tego względu obiekty usytuowane w okolicy jezior mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem organizacyjnym. Hotel St.Bruno w Giżycku usytuowany jest nad Kanałem Łuczańskim łączącym jezioro Niegocin z jeziorem Kisajno. Jest to trzeci najdłuższy kanał mazurski. To piękne miejsce na wesele z klasą w otoczeniu natury. Zamkowy klimat hotelu wcale nie musi zobowiązywać do imprezy królewskiej z przepychem, bo to od pary zależy. Może zechce imprezę w stylu rustykalnym albo boho? Pomoc organizacyjna ze strony hotelu pozwoli na realizację nawet najmniej oczywistych oczekiwań nowożeńców i ich gości.

Mając na wyciągnięcie ręki takie krajobrazy, jakie oferują nam Mazury z jeziorami i lasami, możemy zrezygnować z zagranicznych ślubów. Musimy jedynie nasze wesele powierzyć w odpowiedzialne ręce, a sukces będzie gwarantowany, nawet jeśli pogoda nie dopisze.

Przeczytaj również: Wesele na zamku — dlaczego warto wybrać takie miejsce na ten wyjątkowy dzień?

KLIMATYCZNY HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU ➝