Wesele na zamku — dlaczego warto wybrać takie miejsce na ten wyjątkowy dzień?

02.06.2022

Wesele jak z bajki? To możliwe! W sercu Mazur, wśród jezior i lasów znajdzie się takie miejsce, które zwróci uwagę zainteresowanych zamkowym balem. Hotel St.Bruno daje możliwość zrealizowania kopciuszkowych marzeń. Tańce, dziczyzna, wino i świece  na stole. To będzie wyjątkowa noc!

Dlaczego lubimy zamki?

Miejsca z duszą robią wrażenie, nawet jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesności. Legendy i baśnie zapraszają w podróż po przeszłych epokach, stylach architektonicznych czy budowlach obronnych. Komnaty, meble, przedmioty na co dzień używane emanujące magią dawnych czasów, które chcielibyśmy poznać. Okolice zamku to wielkie ogrody pełne wiekowych drzew, wozownie, a w nich zabytkowe pojazdy, fosy, mury obronne i być może jakiś skarb ukryty w czeluściach piwnic. W takich okolicznościach klimat weselny jest już właściwie zagwarantowany. Otoczenie wody na Mazurach zachęca do urządzenia ceremonii zaślubin. Hotel St. Bruno leży nad Kanałem Łuczańskim, który wyjątkowo się do tego nadaje. Czego możemy oczekiwać po weselnym balu na zamku?

KLIMATYCZNY HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

Zamkowe skarby na wyciągnięcie ręki

Komnaty, w których państwo młodzi mogą  rozpocząć swoje przygotowania, a fotograf je uwieczni, stanowią idealną aranżację bez żadnych specjalnych dodatków. Ubieranie, czesanie, makijaż będą tu miały zupełnie inny wymiar. Szykowne komnaty, zdobione sufity, ornamenty i sztukaterie to stale obecne elementy na zamku. Wyrafinowane królewskie menu, w którego doborze bierzemy udział, zachwyci wszystkich gości. Świece i zapach róż zdobiących stół i salę to często wybierane elementy wystroju wesela w zamkowym stylu. Również decydując się na purpurę czy fiolet jako dominujące w otoczeniu kolory, nadamy dostojnego wyglądu i nastroju całej uroczystości.

Ważne jednak, by pamiętać, że to wesele i jeśli nie chcemy, by ten arystokratyczny klimat był zbyt mroczny i ciężki, dodajmy dużo jasnych kwiatów i zieleni, a także nawiązującej do tego dnia bieli. Możemy też zadbać o odpowiednie oświetlenie sali, które średniowieczny czy gotycki klimat rozjaśni i nada mu lekkości. Sale restauracyjne odremontowanego średniowiecznego zamku w Hotelu St. Bruno są jasne i przytulne, co nie pozbawia ich jednak typowo zamkowego luksusu i elegancji.

WESELE W ZAMKU NA MAZURACH ♥ ➝

Otoczenie zamku ma znaczenie

Hektary ogrodów, alejek, altany, pergole, fontanny to doskonałe tło do weselnych fotografii. Letnie miesiące sprzyjają spacerom gości lub nawet urządzeniu części weselnej przestrzeni w plenerze. Zwiedzanie takiego otoczenia może być dodatkową atrakcją dla gości. Roślinność zamkowa to często wiekowe drzewa i wyjątkowe, sprowadzane z różnych rejonów świata okazy krzewów. W Hotelu St. Bruno można zdecydować się na jedną z trzech oferowanych na takie imprezy sal. Największą liczbę gości pomieści Oranżeria Portowa usytuowana nad Kanałem Łuczańskim. Budynek jest przeszklony, dając widok na ogrodową zieleń i klimatyczne oświetlenie ogrodowe. Inne sale weselne to sala bankietowa stylizowana na lata XX z freskami na ścianach i kolorowymi kolumnami lub sala Restauracji La Bibliotheque z dziedzińcem i zimozielonym ogrodem. Dziedziniec często wybieranymi jest przez młodą parę na miejsce zaślubin. Wybór sali to jedno, ale potem możemy liczyć na pełne wsparcie w wizualnej oprawie weselnej, bo to od nas zależy ostateczny klimat każdej z sal, a pamiętajmy, że zamkowe wesele niejedno ma imię i można tu pozwolić sobie na różne aranżacje.

Warto zapoznać się z weselną ofertą Hotelu, która jest wyjątkowo bogata i spełniająca oczekiwania wszystkich gości. Wszystko to za sprawą doświadczonego, profesjonalnego zespołu czuwającego nad potrzebami poszczególnych osób. Współpracuje z pracownią fotograficzną, wypożyczalnią pojazdów, hurtownią kwiatową czy grafikiem, który zaprojektuje część wizualną menu, zaproszeń czy winietek na stół. Hotel zapewnia też pokoje dla gości w bardzo konkurencyjnej cenie, bo przecież nocleg na zamku to niezbyt częsta okazja w życiu i choć raz trzeba jej spróbować.

Przeczytaj również: Wesele nad jeziorem? Poznaj zalety takiego rozwiązania!

WESELE NA MAZURACH? ♥ SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝