Wesele nad jeziorem? Poznaj zalety takiego rozwiązania!

09.05.2022

Woda zawsze robi klimat, dlatego chcemy umieszczać ją w scenerii zdarzeń, które są dla nas ważne. Fotografie z wakacji najlepiej prezentują się z wodą w tle, a rzeki wielkich miast skupiają wokół siebie różne ciekawe atrakcje.

Na wodę chce się patrzeć, bo uspokaja, wycisza, dodaje klimatu romantycznego lub nostalgicznego. W naszym kraju morze i jeziora są więc często wybierane na otoczenie, w którym planujemy swoje uroczystości. Atmosfera Mazur z krajobrazem jezior i dzikiej przyrody wpisuje się w nasze pomysły na wymarzone wesela.

WESELE NA MAZURACH? ♥ SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Sielska zabawa czy zamkowa elegancja?

Niewątpliwie wspaniałym pomysłem jest wesele na statku lub katamaranie, szczególnie kiedy i sama ceremonia zaślubin może odbyć się w takich okolicznościach. Pamiętajmy, że wcale nie musimy rezygnować z eleganckiej imprezy, bo wszystko zależy od obiektu, jaki wynajmiemy. Porcelanowa zastawa, kwartet smyczkowy czy szykowni kelnerzy i barmani, wszystko to może znaleźć się na weselu na wodzie. Z drugiej strony rejsy weselne to opcja dla par, które właśnie z przepychu chcą zrezygnować i decydują się na swobodną imprezę w niezobowiązującej oprawie

Bliskość natury, wianek we włosach, rozpięta koszula i szwedzki stół sprawią, że impreza będzie luźna, zabawa przednia, a wspomnienia wyjątkowo wesołe. Jednak nie tylko rejsy pozwalają poczuć klimat otaczających jezior podczas weselnej uroczystości. Jakie są inne ciekawe rozwiązania na wesele na Mazurach?

Przeczytaj również: Trendy weselne 2022, czyli o czym nie możecie zapomnieć?

W jeziorze magia tkwi

Jedne z najczęściej wybieranych przez pary młode jezior na weselną ucztę są jeziora Kisajno i Niegocin. Dlatego planowanie wesela w Giżycku to czysta przyjemność. Właściciele restauracji, domów i sal weselnych wychodzą zainteresowanym naprzeciw z pomysłami i udogodnieniami. Giżycko umożliwia wesele w otoczeniu ciszy i śpiewu ptaków z rezerwatu przyrody, z dala od świateł i zgiełku miejskiego. Niektóre obiekty hotelowo – restauracyjne ulokowane są przy brzegu jeziora, które można podziwiać z tarasu sali balowej lub, jeśli miejsce ma dostęp do plaży, impreza może zostać zorganizowana w malowniczej okolicy z jeziorem tuż obok.

Namioty, lampiony i świeże kwiaty zagwarantują niezapomnianą atmosferę. W takich okolicznościach również można zrealizować zarówno marzenia o eleganckim i szykownym balu w stylu glamour lub zamkowej baśni, jak i mniej zobowiązujące imprezy. Niewątpliwą zaletą każdej z tych opcji jest gwarancja fantazyjnych zdjęć w scenerii lasów i jezior. Można też spokojnie zrezygnować z wyrafinowanych dekoracji, bo natura załatwi wszystko za nas, nie oczekując zapłaty za swoje ozdoby. Gdzie zatem znaleźć idealne miejsce na taką właśnie weselną uroczystość?

KLIMATYCZNY HOTEL W ZAMKU? TO U NAS ➝

Mazurskie spełnienia marzeń weselnych

W Giżycku w samym jego sercu nad Kanałem Łuczańskim ulokowany jest hotel, którego zamkowa historia sięga 700 lat tradycji. Otoczenie lasów, ścieżek rowerowych i jezior to pierwsza zachęta, by tam właśnie urządzić niepowtarzalne wesele. Możliwość ulokowania gości w jednym miejscu, w którym można również skorzystać ze strefy wellness&spa to kolejna zaleta hotelu. Doświadczona obsługa na najwyższym poziomie, odpowiadająca na wszystkie potrzeby gości to już wisienka na tym weselnym torcie. Zamkowa historia hotelu to okazja do tego, by choć raz w życiu poczuć się jak księżna i książę na zamku. Elegancja podkreślona królewską zastawą stołową, świecami i zadbaniem o wszelkie detale w połączeniu z wyrafinowanym menu przygotowanym w oparciu o tradycje regionu, sprawią, że wszyscy goście na chwilę przeniosą się wieki wstecz. Wieczorowe fraki i suknie dodatkowo wpasują się właśnie w taki klimat.

Pokoje hotelowe urządzone w zamkowym stylu zachwycą wszystkich gości. Hotel St.Bruno mając bogate doświadczenie w organizacji uroczystości różnego typu, umożliwia parze młodej skorzystanie z wypożyczalni pojazdów, którymi spod kościoła czy urzędu można z impetem podjechać pod hotel. Wieloletnia współpraca ze studiem fotograficznym i florystycznym zagwarantuje perfekcyjną dekorację sali zgodnie z upodobaniami pary młodej oraz fotografie idealnie upamiętniające najważniejsze momenty wieczoru. To już musi być oczywiste, że wesele na Mazurach będzie udane, jeśli dodatkowo wybierzemy miejsce z wyjątkową tradycją, doświadczoną obsługą i magią w każdym jego pomieszczeniu.

Przeczytaj również: Wesele na zamku — dlaczego warto wybrać takie miejsce na ten wyjątkowy dzień?

OFERTA „ROMANTYCZNY WEEKEND” ♥ SPRAWDŹ ➝