Trendy weselne 2022, czyli o czym nie możecie zapomnieć?

09.05.2022

Moda dotyczy każdego obszaru życia, bo lubimy trendy, pomysły i nowinki projektantów. Z dreszczykiem emocji co poniektórzy wyczekują każdego sezonu w roku i nowych wystaw sklepowych ulubionych marek ubrań. Wesel ta kwestia nie omija i to nie tylko w odniesieniu do sukien, fraków czy garniturów.

Motywy przewodnie wesel to coraz częściej zajmująca kwestia dla par szykujących się do ślubu. Za tym idzie wybór sali, wystroju, papeterii czy nawet samego stylu ubiory pary młodej.

Czym są weselne trendy i czego dotyczą?

Planowanie ślubu może nie mieć końca, jeśli para młoda choćby w najogólniejszym zarysie nie będzie wiedziała, czego chce. Wszystko dlatego, że pomysły na dominujący motyw weselny mogą być nieograniczone. Wprawdzie co roku w okolicach późnej wiosny pojawiają się nowe pomysły projektantów, to jednak pamiętajmy, że śluby planuje się przez co najmniej kilka miesięcy, jeśli nie rok. W tym czasie pojawiają się nowe trendy i inspiracje, ale my już musimy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Dlatego najlepiej wybrać coś, co pasuje do charakteru, upodobań i ogólnej stylistyki, w której para czuje się dobrze. Trendy ślubne można spokojnie porównać do stylów, w jakich decydujemy się urządzać swoje wnętrza. Styl rustykalny, industrialny, glamour czy boho może pojawić się na sali balowej i dotyczyć wszystkiego. Wzór wybrany na zaproszeniach, winietkach, ogólna charakterystyka czy rodzaj, a nawet wielkość dekoracji, rodzaj oświetlenia czy ogólna kolorystyka.

Przeczytaj również: Wesele nad jeziorem? Poznaj zalety takiego rozwiązania!

OFERTA „ROMANTYCZNY WEEKEND” ♥ SPRAWDŹ ➝

Szczegóły tkwią w dekoracjach

Najbardziej widoczne trendy na rok 2022 w kontekście dekoracji to duże bukiety, zarówno te niesione przez pannę młodą do ołtarza, jak i te na sali balowej. Wielkie bukiety to mają do siebie, że zajmowałyby sporo miejsca na stole, dlatego pojawiła się moda na podwieszanie ich nisko nad stołami. Wśród wystroju pojawia się stylistyka boho, a wraz z nią wiklinowe siedziska, podkładki pod talerze, poduchy, frędzle czy bukiety o asymetrycznych kształtach. Prostota i swoboda w strojach pary młodej również będzie podkreślała ten styl. W tym sezonie modne będą też makramy, które nawiązują do stylu boho właśnie. Co jeszcze słychać w weselnych trendach?

Czego można spodziewać się po weselu?

Najważniejsza jest spójność wszystkich ślubnych i weselnych detali, a reszta zależy już od wyobraźni naszej lub konsultantów ślubnych, jeśli z ich pomocy korzystamy. Można postarać się o motyw natury i wcale nie musi to być ślub w plenerze. Decydując się na nadmorski klimat wesela, można przystroić salę w odcieniach błękitu, a wśród kwiatów umieścić, chociażby bujną turzycę nawiązującą do roślinności charakterystycznej dla morza. Piasek i muszle umieszczone w eleganckich wazonach zdobiących sale na pewno podkreślą ten klimat.

Inne popularne trendy na obecny rok to motywy kosmosu z konstelacją gwiazd obecną w wystroju, motywy filmowe czy bajkowe. W ostatnich czasach popularny jest też styl zero waste polegający głównie na wykluczeniu rzeczy jednorazowego użytku i redukcji rzeczy zbędnych, ograniczaniu menu. Często pary same wykonują ciekawe prezenty dla gości lub weselne słodycze. Jak można urządzić wesele wśród mazurskich jezior? Rejs po tamtejszych wodach w otoczeniu lampionów to wyjątkowa, ale nie jedyna opcja.

WESELE NA MAZURACH? ♥ SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Królewskie wesele – trend ponadczasowy

Niektóre trendy nigdy nie przemijają, bo każda panna młoda chciałaby czasem poczuć się jak królewna. Zamkowy styl to komnaty, arrasy, świece, obrazy w drewnianych ramach, efektowne kotary w oknach, eleganckie, drewniane i zdobione krzesła i stoły.  Złote winietki czy kryształki dekorujące ściany i sufit dopełnią reszty. Hotel St. Bruno w Giżycku oferuje taki zamkowy klimat weselny, który dodatkowo okraszony może być klimatem nawiązującym do regionu. Potrawy bazujące na lokalnych produktach, typu dziczyzna, grzyby czy miód, motyw latarni morskiej lub żeglarskiego steru subtelnie wkomponowany w ozdoby stołu czy okien, czy biało-granatowe pasy w kolorystyce dominującej zarówno w kościele podczas zaślubin, jak i na weselnej sali.

Hotel oferuje usługi fotografa, dekoratora kwiatowego, wypożyczalni samochodów, a nawet projektanta, który zadba o graficzną stronę weselnego menu, zaproszeń czy nawet winietek stołowych. Konsultacja w tym gronie pomoże stworzyć indywidualny klimat weselny oparty o wybraną stylistykę, obecne trendy i temperamenty pary młodej.

Przeczytaj również: Wesele na zamku — dlaczego warto wybrać takie miejsce na ten wyjątkowy dzień?

KLIMATYCZNY HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝