Ślub w stylu boho, rustykalny czy glamour? Kiedy jaki styl wybrać?

02.06.2022

Co nam w duszy gra? Odpowiedź na to pytanie na pewno zdeterminuje wybór kapeli muzycznej na wesele, ale nie tylko. Mówi się, że w każdym drzemie dusza artysty, że wszyscy dążą do powrotu do natury, a jeszcze inna prawda o życiu mówi, że każdy powinien pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Wszystko to prawda, ale dla każdego w innym momencie życia. Moment ślubu to czas wyboru utworu do pierwszego tańca. Tak jak tu mamy praktycznie nieograniczony wybór, tak jeśli chodzi o styl ślubu i wesela również. Ogranicza nas tylko wyobraźnia lub niezdecydowanie.

WESELE NA MAZURACH? ♥ SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Artystyczny nieład weselny?

Choć nieład może nam się źle kojarzyć, bo chodzi przecież o jedyny dzień w życiu pary młodej, to wcale nie oznacza rozgardiaszu i braku pomysłu. Jednak faktem jest, że do klasycznej elegancji stąd daleko. Koronki, kolory, wianek we włosach i bukiety jakby robione na kolanie, a do tego wesele na trawie wśród namiotów i baldachimów. Bez ckliwych ozdób i fajerwerków, ot, tak len, łapacze snów, makatki zaczepione o drzewa. Trochę wszystko ma sprawiać wrażenie przypadkowości, ale my wiemy, że to tylko tak wygląda, że ten nonszalancki i różnorodny klimat jest przemyślany.

A może by jeszcze dodać otoczenie wody i oświetlenie w postaci lampionów, rattanowe meble z kolorowymi poduchami, na których można posiedzieć nad wodą z dala od weselnego stołu. A sam stół? Dobrym pomysłem będą dania serwowane na drewnianych deskach, a napoje w słojach, między którymi porozrzucane będą kwiaty wrzosu. Do tego jutowe podkładki na obrusie i dekoracyjne lampki zwisające z drzew i oplatające nogi od stołu i niektórych krzeseł. Dużo naturalnych kwiatów i materiałów i dodatki w stylu vintage to właśnie styl artystycznej bohemy.

Przeczytaj również: Ślub w plenerze na Mazurach – dlaczego warto?

Natura jutą podszyta

Kowbojski kapelusz na głowie pana młodego i drewniana chata weselna? Kto jest za, niech gromadzi już gliniane garnki i drewniane łyżki do zastawienia stołu oczywiście najlepiej w formie drewnianej ławy. Ciepłe naturalne barwy nawiązujące do kolorów ziemi to kolejny ważny element stylu rustykalnego. Kwiaty najlepiej prosto z łąki za oknem i może jakieś ozdoby z siana, widły czy siodło. A na stole mięsa i sery, naturalne masło. Wesele w stylu rustykalnym może mieć miejsce również w plenerze, nad wodą czy w ogrodzie wśród maków, winorośli i traw. Warto w otoczeniu zadbać o drewniane ławy lub po prostu pieńki drzew, na których można usiąść, kwiaty umieścić w drewnianych skrzyniach, a do tego rustykalne świeczniki, jutowe worki z sianem. Drewniane drabiny, wiadra czy wykonane z drewna menu weselne oraz rzeźby też dodadzą wiejskiego klimatu. A może najlepszym miejscem na rustykalne wesele będzie po prostu stodoła?

KLIMATYCZNY HOTEL W KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

Impreza z przepychem

Bal księżniczki to często największe marzenie kobiety i wesele to najlepsza ku temu okazja. Eleganckie i klasyczne wnętrza wśród złoconych ram obrazów i bogato zdobionych firan i zasłon. Królewskie barwy, czyli róże, czerwienie i fiolety koniecznie w błyszczącej oprawie ze złota, srebra i kryształów. Liczne ornamenty, sztukateria i stylizowane, pikowane krzesła i sofy oraz ciężkie barokowe meble, to wyznaczniki stylu glamour. Na stole kryształy, srebrne patery i wystawne, smukłe świeczniki i wazony, a w nich róże lub piwonie. Pałacowe wnętrza nadadzą się tu idealnie. Do tego fraki i suknie na kołach i wszyscy będą mogli poczuć się jak książęta i księżne na królewskim balu. Gdzie szukać takiej ślubnej oprawy?

Przeczytaj również: Wesele na zamku — dlaczego warto wybrać takie miejsce na ten wyjątkowy dzień?

Wesele na Mazurach zagra w duszy każdego

Mazury mają to do siebie, że mogą spełnić każdą z tych weselnych wizji, a Hotel St.Bruno szczególnie o takie uroczystości dba. Zamkowa Restauracja La Bibliotheque zapewni atmosferę balową, oferując kilka klimatyzowanych sal i dania prawdziwie królewskie. Jednak wesele może też odbyć się w plenerze, który stanowi ogród nad Kanałem Łuczańskim. W ciepłych miesiącach do dyspozycji jest również Oranżeria Portowa. Dzięki profesjonalnemu wsparciu doświadczonej obsługi hotelowej, ale też wypożyczalni samochodów i zabytkowych pojazdów, hurtowni kwiatowej czy studiu fotograficznemu można liczyć na oprawę ślubną i weselną, jaką tylko sobie wymarzymy. Najlepiej przyjechać i zobaczyć wszystkie możliwości na własne oczy, bo tutaj wyobraźnia się tylko rozkręca, jak to na Mazurach.

OFERTA „ROMANTYCZNY WEEKEND” ♥ IDEALNA NA ZARĘCZYNY ➝