Ślub w stylu boho, rustykalny czy glamour? Kiedy jaki styl wybrać?

02.06.2022

Co nam w duszy gra? Odpowiedź na to pytanie na pewno zdeterminuje wybór kapeli muzycznej na wesele, ale nie tylko. Mówi się, że w każdym drzemie dusza artysty, że wszyscy dążą do powrotu do natury, a jeszcze inna prawda o życiu mówi, że każdy powinien pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Wszystko to prawda, ale dla każdego w innym momencie życia. Moment ślubu to czas wyboru utworu do pierwszego tańca. Tak jak tu mamy praktycznie nieograniczony wybór, tak jeśli chodzi o styl ślubu i wesela również. Ogranicza nas tylko wyobraźnia lub niezdecydowanie.

Artystyczny nieład weselny?

Choć nieład może nam się źle kojarzyć, bo chodzi przecież o jedyny dzień w życiu pary młodej, to wcale nie oznacza rozgardiaszu i braku pomysłu. Jednak faktem jest, że do klasycznej elegancji stąd daleko. Koronki, kolory, wianek we włosach i bukiety jakby robione na kolanie, a do tego wesele na trawie wśród namiotów i baldachimów. Bez ckliwych ozdób i fajerwerków, ot, tak len, łapacze snów, makatki zaczepione o drzewa. Trochę wszystko ma sprawiać wrażenie przypadkowości, ale my wiemy, że to tylko tak wygląda, że ten nonszalancki i różnorodny klimat jest przemyślany.

A może by jeszcze dodać otoczenie wody i oświetlenie w postaci lampionów, rattanowe meble z kolorowymi poduchami, na których można posiedzieć nad wodą z dala od weselnego stołu. A sam stół? Dobrym pomysłem będą dania serwowane na drewnianych deskach, a napoje w słojach, między którymi porozrzucane będą kwiaty wrzosu. Do tego jutowe podkładki na obrusie i dekoracyjne lampki zwisające z drzew i oplatające nogi od stołu i niektórych krzeseł. Dużo naturalnych kwiatów i materiałów i dodatki w stylu vintage to właśnie styl artystycznej bohemy.

Natura jutą podszyta

Kowbojski kapelusz na głowie pana młodego i drewniana chata weselna? Kto jest za, niech gromadzi już gliniane garnki i drewniane łyżki do zastawienia stołu oczywiście najlepiej w formie drewnianej ławy. Ciepłe naturalne barwy nawiązujące do kolorów ziemi to kolejny ważny element stylu rustykalnego. Kwiaty najlepiej prosto z łąki za oknem i może jakieś ozdoby z siana, widły czy siodło. A na stole mięsa i sery, naturalne masło. Wesele w stylu rustykalnym może mieć miejsce również w plenerze, nad wodą czy w ogrodzie wśród maków, winorośli i traw. Warto w otoczeniu zadbać o drewniane ławy lub po prostu pieńki drzew, na których można usiąść, kwiaty umieścić w drewnianych skrzyniach, a do tego rustykalne świeczniki, jutowe worki z sianem. Drewniane drabiny, wiadra czy wykonane z drewna menu weselne oraz rzeźby też dodadzą wiejskiego klimatu. A może najlepszym miejscem na rustykalne wesele będzie po prostu stodoła?

Sprawdź dlaczego warto zrobić wesele nad jeziorem

Impreza z przepychem

Bal księżniczki to często największe marzenie kobiety i wesele to najlepsza ku temu okazja. Eleganckie i klasyczne wnętrza wśród złoconych ram obrazów i bogato zdobionych firan i zasłon. Królewskie barwy, czyli róże, czerwienie i fiolety koniecznie w błyszczącej oprawie ze złota, srebra i kryształów. Liczne ornamenty, sztukateria i stylizowane, pikowane krzesła i sofy oraz ciężkie barokowe meble, to wyznaczniki stylu glamour. Na stole kryształy, srebrne patery i wystawne, smukłe świeczniki i wazony, a w nich róże lub piwonie. Pałacowe wnętrza nadadzą się tu idealnie. Do tego fraki i suknie na kołach i wszyscy będą mogli poczuć się jak książęta i księżne na królewskim balu. Gdzie szukać takiej ślubnej oprawy?

Wesele na Mazurach zagra w duszy każdego

Mazury mają to do siebie, że mogą spełnić każdą z tych weselnych wizji, a Hotel St.Bruno szczególnie o takie uroczystości dba. Zamkowa Restauracja La Bibliotheque zapewni atmosferę balową, oferując kilka klimatyzowanych sal i dania prawdziwie królewskie. Jednak wesele może też odbyć się w plenerze, który stanowi ogród nad Kanałem Łuczańskim. W ciepłych miesiącach do dyspozycji jest również Oranżeria Portowa. Dzięki profesjonalnemu wsparciu doświadczonej obsługi hotelowej, ale też wypożyczalni samochodów i zabytkowych pojazdów, hurtowni kwiatowej czy studiu fotograficznemu można liczyć na oprawę ślubną i weselną, jaką tylko sobie wymarzymy. Najlepiej przyjechać i zobaczyć wszystkie możliwości na własne oczy, bo tutaj wyobraźnia się tylko rozkręca, jak to na Mazurach.

Zarezerwuj pobyt teraz

Data przyjazdu
Data wyjazdu
Wybierz pokój
Brak wyników
Kod promocyjny
sada
Gwarancja najniższej ceny
Bezpłatny parking
Rabaty na spa i menu a`la carte
Korzyści z programu lojalnościowego
Jasne i elastyczne warunki anulacji

Zarezerwuj pobyt teraz

Data przyjazdu
Data wyjazdu
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Kod promocyjny
sada
Gwarancja najniższej ceny
Bezpłatny parking
Rabaty na spa i menu a`la carte
Korzyści z programu lojalnościowego
Jasne i elastyczne warunki anulacji