Masaż Kobido — na czym polega i jakich efektów można się spodziewać?

05.04.2022

Lifting bez skalpela raczej budzi więcej wątpliwości niż nadziei. Trudno się dziwić, mamy zwyczaj dostrzegać zmiany w ciele po ostrzejszej ingerencji w głębokie warstwy skóry. Wtedy widzimy szybkie efekty, a to lubimy w kwestii poprawy wyglądu. Jednak nie wszystkie kobiety chcą ostrzykiwać się botoxem czy kwasem hialuronowym lub aplikować pod skórę nici PDO. Szukają bardziej naturalnych alternatyw i taką jest masaż Kobido.

To zestaw złożonych technik manualnych obejmujących działanie zarówno na skórę, jak i mięśnie. Jak wygląda zabieg i czego się po nim spodziewać?

Dlaczego to japoński masaż wygrywa?

Na początku były Chiny i Indie, jako te, które w starożytności zasłynęły z naturalnych tradycji leczniczych opartych o założenie, że ciało, umysł i dusza przenikają się wzajemnie i nieprawidłowości w jednym z obszarów zakłócają pozostałe. Akupunktura, akupresura i masaże według medycyny ajurwedyjskiej oddziałują na wszystkie te obszary. Japończycy uczyli się w Chinach technik masażu i na tej bazie po powrocie do Japonii buddyjscy mnisi stworzyli masaż Anma.

Historia głosi, że dzięki zjednaniu sił dwóch wybitnych masażystów powstała technika masażu twarzy Kobido. Wschodnia medycyna od zawsze bazowała na holistycznym podejściu do człowieka, z czego w ostatnich latach chętnie korzystają ludzie zachodu, do niedawna rozdzielający medycynę od umysłu. Najwidoczniej okazało się to zawodne i zaczęto szukać alternatyw. Masaże wschodnie zdominowały obecną pracę masażystów i fizjoterapeutów. Jak wygląda masaż Kobido i jakie efekty przynosi?

Przeczytaj również: Peeling całego ciała – dlaczego warto i jak go tworzyć?

POBYT W HOTELU ZE SPA? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Na czym polega masaż Kobido i dlaczego warto?

Główne założenie tej techniki masażu opiera się na rozluźnieniu. Temu służą wstępne ruchy na uprzednio oczyszczonej twarzy, ale też na karku i głowie. Z racji tego, że masaż przeznaczony jest dla osób ze zmarszczkami mimicznymi, chodzi tu o osiągnięcie maksymalnej redukcji napięcia w mięśniach. W kolejnym etapie przystępuje się do wykonania drenażu limfatycznego. Celem jest poprawa ukrwienia i dopływu świeżej krwi, co widocznie zredukuje cienie pod oczami, rozświetli i poprawi kondycję skóry.

Kolejnym etapem jest skupienie się na technice liftingującej. To szybkie, mocne ruchy polegające na łapaniu wybranych partii twarzy, uciskaniu, ugniataniu i oklepywaniu ich. Twarz mocno się rozgrzewa, pobudzony zostaje metabolizm komórkowy i skóra szybciej się regeneruje. Efektem jest redukcja zmarszczek mimicznych, rozświetlenie, ujędrnienie mięśni i skóry twarzy. Komu zaleca się skorzystanie z masażu Kobido?

Przeczytaj również: Jakie zabiegi na ciało warto stosować?

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝

Dla kogo wskazany jest masaż Kobido?

Zgodnie z powyższym masaż Kobido będzie wskazany dla osób, które chciałyby młodziej wyglądać, ale nie decydują się na większą ingerencję w postaci zabiegów medycyny estetycznej. Można spodziewać się udanych efektów masażu, jeśli zmagamy się z wiotką skórą, która wymaga odżywienia i ujędrnienia, czyli efektu liftingu. Masaż przynosi dobre efekty przy tendencjach do obrzęków limfatycznych, zmaganiu się na opadającym owalem twarzy czy powieką.

Polecany jest też osobom, które odczuwają nadmierne napięcie w mięśniach twarzy, w obrębie głowy, karku, szyi. Masaż Kobido przyczynia się bowiem do redukcji bólu migrenowego czy szczękościsku, które wynikają z emocjonalnych czynników. Jeśli borykamy się z nadmiernym stresem, masaż ten będzie nawet lepszym sposobem na relaks i rozluźnienie niż środku farmakologiczne. Czy jednocześnie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania?

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Jak z wszystkimi zabiegami, jakie znajdziemy w gabinetach kosmetycznych czy fizjoterapeutycznych, istnieją okoliczności jak schorzenia sprawiające, że nie możemy z niektórych skorzystać. W przypadku tego masażu osoby, które zmagają się z poważniejszymi stanami zapalnymi skóry, trądzikiem różowatym bądź ranami na twarzy powinny wstrzymać się, dopóki skóra się nie zagoi. Podwyższona temperatura czy nieleczone nadciśnienie tętnicze również wyklucza wykonanie masażu. Należy też pamiętać, że między różnymi zabiegami na twarz powinny być zachowane odpowiednie przerwy czasowe. Najczęściej, jeśli wykonywany był zabieg laserowy, kwasem czy peelingiem zaleca się odczekanie ok.2 tygodni.

Masaż Kobido łagodzi zmęczenie i stres, oczyszczanie skórę z toksyn dzięki intensywnemu drenażowe, dotlenia oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Masaż tym samym spowalnia procesy starzenia i wywołuje efekt odmłodzenia.

Przeczytaj również: Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz warto wybrać?