Małe wesele, wielkie emocje — jak zorganizować kameralną uroczystość?

13.06.2023

Do niedawna głównie starsze pary młode decydowały się na kameralne przyjęcia ślubne, natomiast wśród młodszych dominowały huczne imprezy planowane z ponad rocznym wyprzedzeniem. W ostatnim czasie rosnące ceny wszystkiego skłaniają do ograniczenia ślubnych wydatków. Czym jest kameralne wesele i jak je zorganizować?

Kameralne wesele zorganizujesz w Hotelu St. Bruno

Impreza bez pompy – zalety

Mniejsze przyjęcia mają to do siebie, że są bardziej intymne, ograniczone do najbliższych osób. Zakłada się, że takie wesela nie przekraczają 50 osób. Zaletą takiego rozwiązania jest większa możliwość wyboru miejsca na imprezę. Większość lokali jest dostosowanych do takiej liczby gości. Przy mniejszym gronie łatwiej też zorganizować kameralne wesele w plenerze. Latem lubimy imprezy pod gwiazdami w stylu boho czy rustykalnym. Ogrody, statki czy parki są idealne do tego typu wydarzeń, co przy setce lub więcej gości nie ma sensu, bo albo nie będzie opcji, by wszyscy się zmieścili albo grozi to rozpierzchnięciem się gości po otwartym terenie typu park. Zaletą kameralnych wesel jest również możliwość łatwiejszego transportu gości oraz  sposobność, by porozmawiać z każdym z gości. Niewątpliwie docenić należy również kwestię oszczędności kosztów. Jak zorganizować kameralne wesele?

Przeczytaj również: Ślub w plenerze na Mazurach – dlaczego warto?

Weselne grono różne formy ma

Para młoda, świadkowie i rodzice to za mało? Coraz częściej pary młode postanawiają finanse przeznaczone na wesele spożytkować na wyjazd i kameralny ślub na plaży na Dominikanie, Zanzibarze czy Grecji. To opcja na niezapomniane wspomnienia i wakacje spędzone z najbliższymi osobami. Kameralne wesela to też takie liczące 20-30 gości, dla których weselne przyjęcie zorganizować można nawet w domu, jeśli dysponujemy wystarczającym metrażem salonu czy ogrodu. To ogromna oszczędność dla tych, którzy zamiast opłaty za lokal wolą zainwestować w wyjątkowe kuchenne specjały, upominki dla gości czy aranżację przestrzeni. Odpowiednie wsparcie kreatywnego plannera ślubnego może sprawić, że nasz ogród przeistoczy się w bajkowy zamek, magiczny Hogwart czy czarodziejski ogród, w którym bujna roślinność będzie otaczała nas z każdej strony łącznie z wisterią powiewającą nad głowami. Kameralne imprezy nie wykluczają też dobrej zabawy z atrakcjami.

Przeczytaj również: Wesele na zamku

Pomysły na kameralne wesele

Niewątpliwie dobrze przemyślane atrakcje na kameralne wesele dopełnią  całości i zapewnią piękne wspomnienia. Pokaz zdjęć to popularna atrakcja podczas wesel, jednak im większe grono, tym większa komplikacja związana z tym, jak zebrać wszystkich i zapewnić widoczność. Zdecydowanie w mniejszym gronie taki pokaz ma bardziej intymny charakter, pozwala na rozmowę, wymianę wspomnień i wzajemną słyszalność wszystkich gości. Pomysłem na wyjątkowy prezent dla pary młodej może też być nagranie filmu, w którym wszyscy uczestnicy powiedzą coś od siebie. Kamerzysta może zorganizować specjalne miejsce, w którym takie nagranie będzie się odbywało. I znów, taka inicjatywa o wiele sprawniej przebiega przy mniejszej liczbie uczestników, bez pośpiechu i niechcianego pominięcia nikogo. Fotobudka to pomysł zarówno na prezent dla pary młodej, jak i samych gości. Śmieszne gadżety wprowadzają wszystkich w zabawny nastrój, sprawiając, że nikt na zdjęciach nie zachowa powagi. A może do tego zabawa karaoke lub karykaturzysta, który stworzy ilustracje ślubne inne niż wszystkie fotografie. W przypadku obecności dzieci można też pokusić się o wesoły pokaz klauna, stoisko z lodami czy watą cukrową. Wspólne tańce to też łatwiejsza opcja przy mniejszej liczbie gości. Przy 300 osobach trudno liczyć, by wszyscy znaleźli się jednocześnie na parkiecie.

Przeczytaj również: Dzieci na weselu – jak to ugryźć?

Gdzie urządzić kameralne wesele?

Poza kierunkami zagranicznymi, w Polsce wiele regionów i miejsc sprzyja celebrowaniu rodzinnych uroczystości. Zdecydowanie łatwiej zorganizować gości kiedy dojazd jest łatwiejszy niż wylot na Zanzibar. W takich regionach jak Morze Bałtyckie czy Mazury kameralne wesela mogą zyskać dodatkowy walor w postaci wyjątkowej scenerii plaż, jezior, zachodzącego nad wodą słońca. Ważny tu jest wybór miejsca na organizację takiej imprezy, co dotyczy samej ceremonii zaślubin, ale też miejsca noclegowego. Goście chętnie będą skupieni w jednym miejscu, a najlepiej, bo najwygodniej, jeśli impreza będzie zorganizowana w miejscu, w którym przewidziane są noclegi.Naturalnie w głowie pojawia się opcja hotelu i słusznie, bo zarówno huczne wesela sprawdzą się w wielkich salach balowych dużych hoteli, jak i kameralne wesela będą współgrać ze wciąż ekskluzywnymi, ale może mniejszymi salami restauracyjnymi hoteli. Hotel St.Bruno w Giżycku odpowiada zapotrzebowaniem kameralnych wesel, oferując nie tylko klimatyczne sale na przyjęcie, ale też oranżerię i ogród położony nad Kanałem Łuczańskim. Hotel to obiekt mający 700-letnią tradycję, gdyż niegdyś mieścił się tu zamek krzyżacki. To dodatkowy atut tego miejsca przy celebrowaniu wszelkich uroczystości.

Decydując się na kameralne wesele, warto skorzystać z ofert hoteli doświadczonych w organizacji tego typu imprez, bo profesjonalna obsługa to dobry początek emocjonujących i zapadającej w pamięć uroczystości.

Romantyczny weekend po ślubie? Sprawdź ofertę specjalną