Jaki strój do spa?

12.01.2022

Spa dla singli

Moda nie omija nas niezależnie od okoliczności. Wyjście na basen czy do spa również rodzi pytania o strój i to od nas zależy, czy chcemy sobie odpuścić kombinowanie, czy również tu zechcemy wyglądać zgodnie z trendami.

Jednak tak czy inaczej, warto zastanowić się, co zabrać ze sobą do spa, żeby uniknąć stresu i zakłopotania. Szczególnie jeśli wybieramy się tylko do gabinetu spa, a nie łączymy go z wyjazdem do hotelu, trzeba wiedzieć, co ze sobą zabrać. A moda może lub nie nam w tym wyjściu towarzyszyć.

Podstawowe zasady ubioru do spa

Przede wszystkim powinno być wygodnie. Ubrania nazbyt ciasne i sztywne nie tylko są trudne do zdjęcia, ale też później sprawiają kłopot. Po zabiegach, gdy zgodnie z założeniem, będziemy bardziej odprężeni, skóra będzie nawilżona, czasem po peelingach bardziej drażliwa lub opuchnięta, a obcisłe ubranie może być uwierające. Dlatego zwyczajnie może pojawić się kłopot z ponownym włożeniem mniej wygodnych i elastycznych ubrań.
Poza tym, jeśli nie do końca wiemy, na co zdecydujemy się w spa, warto ubrać się warstwowo. Masaż pleców, szyi czy zabiegi na nogi niekoniecznie przecież muszą wiązać się ze zdejmowaniem całej garderoby. Lepiej zatem wybrać dres niż stylowe dżinsy i odpuścić sobie w tym momencie większe wymogi modowe wobec siebie. Od strony bardziej technicznej warto skontaktować się z gabinetem po szczegółowe wytyczne, co do tego, co zabrać, a co oferowane jest na miejscu.

Strój kąpielowy, ręcznik czy szlafrok?

Ważny będzie rodzaj zabiegów, na jaki się wybieramy. I tak jeśli naszym celem jest sauna, to strój kąpielowy odpada, a zabieramy ze sobą większy ręcznik. Strój kąpielowy jednoczęściowy przyda się gdy planujemy wodne masaże, kąpiele borowinowe, pobyt w komorze krioterapii czy grotach solnych. Również basen czy jacuzzi to miejsca na stroje kąpielowe, w tym te dwuczęściowe.
Szlafrok to element ubioru przydatny szczególnie w tych miejscach, które wymagają przejścia z szatni czy hotelowego pokoju do strefy spa. Dla komfortu swojego i innych oraz dla zdrowia, by nie zmarznąć w klimatyzowanych miejscach i przeciągach, warto wtedy dotrzeć do gabinetu spa w szlafroku. Samo wyjście z basenu, sauny czy komory krioterapii także może wiązać się z pewnymi termicznymi doznaniami, w których ubranie szlafroka pomoże.

Klapki dobrze widziane

Faktem jest, że aby uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji związanych z poślizgnięciem się na mokrej powierzchni, powinniśmy ze sobą zabrać klapki kąpielowe. Strefa Wellness & Spa to miejsce, gdzie wilgoć jest większa, do tego mamy do czynienia z preparatami kosmetycznymi, które mogą również wywoływać większe prawdopodobieństwo poślizgnięcia się. Klapki również przyczyniają się do naszego i cudzego komfortu estetycznego.
Mimo przestrzegania zasad higieny, w salonach spa i tak zdarzają się zakażenia grzybicą stóp. Mniej siebie i innych narażamy, jeśli zabezpieczymy się własnymi, a nie pożyczonymi na miejscu klapkami. Często możemy spotkać gabinety oferujące jednorazowe kapcie, które jeśli już zapomnimy o własnych, mogą wtedy nam się przydać.

To co z tą modą?

Z niektórymi nie ma dyskusji i niezależnie od okoliczności chcą dobrze wyglądać. Tym bardziej, jeśli wyjście do spa to przede wszystkim pobyt w luksusowym hotelu w egzotycznych krajach. Modne bikini, markowe okulary przeciwsłoneczne czy nietuzinkowe klapki będą wtedy podstawą w walizce. Jeśli nawet na co dzień mamy taką potrzebę, by wyglądać stylowo, dbamy o każdy element ubioru i  akcesoriów, pamiętajmy jednak, że cekiny i szpilki w spa to już jednak za dużo. Przewiewna i wygodna bawełna czy wiskoza to materiały, które spokojnie wpiszą się w modną sukienkę czy spektakularny, a może i trochę elegancki dres. Wszystko po to, by nasza skóra mogła oddychać i odczuwała komfort i swobodę ruchów. Pozwoli to nam jeszcze przez długi czas cieszyć się efektami zabiegów, co zbyt sztywne i krepujące ruchy ubrania mogą szybko zniwelować.

Pomyślmy o stroju do spa jak o piżamie. Ta ma być wygodna, miła w dotyku, dać nam swobodę ruchów. A przecież dobrze wiemy, że piżamy mogą być różne — finezyjne, odważne, ciepłe i lekkie. Wszystkie jednak nie utrudniają, a wręcz sprzyjają dobremu snowi. Do spa udajemy się, by zadbać o nasze ciało, dlatego niech moda pozostanie na drugim miejscu.

Zarezerwuj pobyt teraz

Data przyjazdu
Data wyjazdu
Wybierz pokój
Brak wyników
Kod promocyjny
sada
Gwarancja najniższej ceny
Bezpłatny parking
Rabaty na spa i menu a`la carte
Korzyści z programu lojalnościowego
Jasne i elastyczne warunki anulacji

Zarezerwuj pobyt teraz

Data przyjazdu
Data wyjazdu
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Kod promocyjny
sada
Gwarancja najniższej ceny
Bezpłatny parking
Rabaty na spa i menu a`la carte
Korzyści z programu lojalnościowego
Jasne i elastyczne warunki anulacji