Jaki strój do spa?

12.01.2022

Jaki strój do spa?

Moda nie omija nas niezależnie od okoliczności. Wyjście na basen czy do spa również rodzi pytania o strój i to od nas zależy, czy chcemy sobie odpuścić kombinowanie, czy również tu zechcemy wyglądać zgodnie z trendami.

Jednak tak czy inaczej, warto zastanowić się, co zabrać ze sobą do spa, żeby uniknąć stresu i zakłopotania. Szczególnie jeśli wybieramy się tylko do gabinetu spa, a nie łączymy go z wyjazdem do hotelu, trzeba wiedzieć, co ze sobą zabrać. A moda może lub nie nam w tym wyjściu towarzyszyć.

Podstawowe zasady ubioru do spa

Przede wszystkim powinno być wygodnie. Ubrania nazbyt ciasne i sztywne nie tylko są trudne do zdjęcia, ale też później sprawiają kłopot. Po zabiegach, gdy zgodnie z założeniem, będziemy bardziej odprężeni, skóra będzie nawilżona, czasem po peelingach bardziej drażliwa lub opuchnięta, a obcisłe ubranie może być uwierające. Dlatego zwyczajnie może pojawić się kłopot z ponownym włożeniem mniej wygodnych i elastycznych ubrań.

Poza tym, jeśli nie do końca wiemy, na co zdecydujemy się w spa, warto ubrać się warstwowo. Masaż pleców, szyi czy zabiegi na nogi niekoniecznie przecież muszą wiązać się ze zdejmowaniem całej garderoby. Lepiej zatem wybrać dres niż stylowe dżinsy i odpuścić sobie w tym momencie większe wymogi modowe wobec siebie. Od strony bardziej technicznej warto skontaktować się z gabinetem po szczegółowe wytyczne, co do tego, co zabrać, a co oferowane jest na miejscu.

Przeczytaj również: Co to jest SPA? Co to jest Wellness? Czym się różnią?

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝

Strój kąpielowy, ręcznik czy szlafrok?

Ważny będzie rodzaj zabiegów, na jaki się wybieramy. I tak jeśli naszym celem jest sauna, to strój kąpielowy odpada, a zabieramy ze sobą większy ręcznik. Strój kąpielowy jednoczęściowy przyda się gdy planujemy wodne masaże, kąpiele borowinowe, pobyt w komorze krioterapii czy grotach solnych. Również basen czy jacuzzi to miejsca na stroje kąpielowe, w tym te dwuczęściowe. Szlafrok to element ubioru przydatny szczególnie w tych miejscach, które wymagają przejścia z szatni czy hotelowego pokoju do strefy spa. Dla komfortu swojego i innych oraz dla zdrowia, by nie zmarznąć w klimatyzowanych miejscach i przeciągach, warto wtedy dotrzeć do gabinetu spa w szlafroku. Samo wyjście z basenu, sauny czy komory krioterapii także może wiązać się z pewnymi termicznymi doznaniami, w których ubranie szlafroka pomoże.

POBYT W HOTELU ZE SPA? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Klapki dobrze widziane

Faktem jest, że aby uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji związanych z poślizgnięciem się na mokrej powierzchni, powinniśmy ze sobą zabrać klapki kąpielowe. Strefa Wellness & Spa to miejsce, gdzie wilgoć jest większa, do tego mamy do czynienia z preparatami kosmetycznymi, które mogą również wywoływać większe prawdopodobieństwo poślizgnięcia się. Klapki również przyczyniają się do naszego i cudzego komfortu estetycznego.Mimo przestrzegania zasad higieny, w salonach spa i tak zdarzają się zakażenia grzybicą stóp. Mniej siebie i innych narażamy, jeśli zabezpieczymy się własnymi, a nie pożyczonymi na miejscu klapkami. Często możemy spotkać gabinety oferujące jednorazowe kapcie, które jeśli już zapomnimy o własnych, mogą wtedy nam się przydać.

Przeczytaj również: Co zabrać do SPA? Pierwsza wizyta w SPA — co musisz wiedzieć?

KLIMATYCZNY HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

To co z tą modą?

Z niektórymi nie ma dyskusji i niezależnie od okoliczności chcą dobrze wyglądać. Tym bardziej, jeśli wyjście do spa to przede wszystkim pobyt w luksusowym hotelu w egzotycznych krajach. Modne bikini, markowe okulary przeciwsłoneczne czy nietuzinkowe klapki będą wtedy podstawą w walizce. Jeśli nawet na co dzień mamy taką potrzebę, by wyglądać stylowo, dbamy o każdy element ubioru i  akcesoriów, pamiętajmy jednak, że cekiny i szpilki w spa to już jednak za dużo. Przewiewna i wygodna bawełna czy wiskoza to materiały, które spokojnie wpiszą się w modną sukienkę czy spektakularny, a może i trochę elegancki dres. Wszystko po to, by nasza skóra mogła oddychać i odczuwała komfort i swobodę ruchów. Pozwoli to nam jeszcze przez długi czas cieszyć się efektami zabiegów, co zbyt sztywne i krepujące ruchy ubrania mogą szybko zniwelować.

Pomyślmy o stroju do spa jak o piżamie. Ta ma być wygodna, miła w dotyku, dać nam swobodę ruchów. A przecież dobrze wiemy, że piżamy mogą być różne — finezyjne, odważne, ciepłe i lekkie. Wszystkie jednak nie utrudniają, a wręcz sprzyjają dobremu snowi. Do spa udajemy się, by zadbać o nasze ciało, dlatego niech moda pozostanie na drugim miejscu.