Co zabrać do SPA? Pierwsza wizyta w SPA — co musisz wiedzieć?

01.10.2020

Jesteśmy tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Na świeżo mamy w głowie przygotowywania, pakowanie piórnika, szykowanie worka ze sportowym strojem czy kompletowanie podręczników. Dla wielu rodziców pierwsze dni w szkole dziecka to wyczekiwana i być może niepowtarzalna okazja, by zrobić coś dla siebie. Tym czymś może być pierwsza wizyta w SPA. A do takiego pierwszego dnia również należy się przygotować.

Pierwsza lekcja w SPA

Przede wszystkim naszym zadaniem jest uzyskanie informacji w miejscu, do którego się wybieramy, na temat wymogów, gdyż te mogą się różnić. Musimy dowiedzieć się, co zabrać do SPA, a jeżeli nie chcemy się doinformować, to po prostu musimy zabrać wszystko. Zapomnienie książek i zeszytów do szkoły bardzo komplikuje pobyt w szkole, podobnie jak wizyta w SPA bez podstawowych akcesoriów. Jeśli do wizyty w SPA podejdziemy odpowiedzialnie, umożliwimy sobie skorzystanie z zabiegów w pełni i zapewnimy relaks. Wybierając się do SPA w którym chcemy skorzystać z basenu koniecznie zabierzmy ręcznik, klapki kostium kąpielowy oraz nasze ulubione żele myjące.

Przed zabiegiem należy upewnić się, czy  jeżeli jesteśmy w ciąży, mamy miesiączkę lub przeziębienie możemy być poddani danemu zabiegowi. Warto upewnić się, czy pierwsza wizyta w SPA wymaga wcześniejszego wypełnienia ankiety dotyczącej naszego stanu zdrowia. Jeśli tak prawdopodobnie lepiej przyjść za pierwszym razem wcześniej. Oczywiste wydaje się, że nie należy zatajać żadnych informacji, które mogłyby być przeciwwskazaniem do wykonywania pewnych zabiegów np. rozrusznik serca czy endoprotezy przy masażu manualnym lub innych zabiegach na ciało.

Przeczytaj również: Co to jest SPA? Co to jest Wellness? Czym się różnią?

Podstawa programowa w SPA

Szlafrok, kapcie, jednorazowa bielizna, ręczniki, to niezbędne rzeczy, które dostępne są  w gabinetach  SPA.  Jeśli jedziemy do hotelu, w którym zamierzamy korzystać z zabiegów SPA, możemy upewnić się telefonicznie, czy takie rzeczy znajdziemy w pokoju hotelowym. Wtedy nie musimy ich pakować do walizki. W przypadku gabinetów, do których wybieramy się w naszym mieście, bez noclegu,  częściej decydujemy się wszystkie te niezbędniki przynieść ze sobą podobnie, jak kosmetyki, typu żel pod prysznic czy szampon. Z reguły jednak gabinety SPA mają ogólnie dostępne dla swoich gości kosmetyki. Należy pamiętać, by kapcie czy klapki były wodoodporne, jeśli chcemy zabrać swoje.

SZUKASZ HOTELU ZE SPA NA MAZURACH? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝
 

Oczywiście wszystko zależy, gdzie poniosą nas nogi. Czy to będzie SPA w hotelu, w którym jesteśmy kilka dni czy gabinet, do którego wskakujemy prosto z ulicy? Jeśli to drugie, to niezbędna może okazać się również suszarka, szczególnie w chłodniejsze dni. W przypadku hoteli o wiele łatwiej wybrać się na zabieg, bo mamy ten komfort, że do strefy SPA możemy przeważnie zejść w klapkach i w szlafroku. Oczywiście dopytajmy o to, bo być może niektóre hotele mają inne wymogi i poza strefą SPA nie pozwala się na przemieszczanie w takim stroju. Lepiej też przyjść na świeżo, co oznacza zmyty makijaż, olejki i balsamy z ciała, jednakże nie jest to regułą.

Przeczytaj również: Jaki strój do spa?

Lekcje dodatkowe przed wizytą w SPA

Czasem bywa tak, że mamy różne upodobania czego przykładem może być niechęć do zabiegów wykonywanych przez osobę danej płci. Tu warto mieć czujność na takie swoje oczekiwania i również poszukać miejsca, które będzie mogło je spełnić dlatego należy w czasie rezerwowania zabiegu zgłosić swoje preferencje. Podobnie sprawa się ma w kwestii niechęci do wykonywania masażu jakiejś części ciała, tyle że to wystarczy zgłosić przed zabiegiem. Tego typu miejsce ma być dla nas źródłem relaksu i komfortu, a nie napięcia i niezadowolenia.

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝
 

Należy też wziąć pod uwagę, co zabieramy ze sobą i pozostawiamy w szatni. Za takie rzeczy najpewniej personel gabinetu nie odpowiada. Co zabrać do SPA oprócz wcześniej wymienionych niezbędników? Jeśli jesteśmy alergikami, mamy problemy skórne, możemy dopytać o konkretne przetestowane już kosmetyki lub ewentualnie możliwość przyniesienia własnych, jeśli takie posiadamy.

Na pierwszy rzut oka trochę tego jest, jednak wydaje się, że głównie pierwsza wizyta w SPA będzie skomplikowana. Jeśli poznamy już podstawy tego, czego możemy się spodziewać, to w przyszłości pójdzie sprawniej. Warto uczynić z takich wizyt rutynę w naszej codziennej bieganinie, gdyż to idealny sposób na biologiczną odnowę i odzyskanie witalności.

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝