Jak zorganizować wieczór kawalerski w hotelu ze SPA?

25.03.2021

Tak naprawdę, o co chodzi w wieczorze kawalerskim, nie wie nikt. Tradycja, by rzekomo po raz ostatni spotkać się wyłącznie w gronie męskim i pobawić, tak jak już nigdy później, brzmi niedorzecznie. Wiadomo, że mężczyźni po ślubie nadal się spotykają i robią różne, mniej lub bardziej dziwne rzeczy. I dobrze. Jak więc podejść do organizacji wieczoru kawalerskiego?

Wieczór kawalerski – zabawa bez zagrożeń

Może być tak, że różnie reagujemy na zmiany w życiu, tym bardziej takie, które generują więcej zależności, odpowiedzialności i ogólnie rozumianej dojrzałości. Już nie będzie się studentem, który jedynie ma zdać egzaminy albo kawalerem, który dzięki całkiem niezłym zarobkom może każdy weekend spędzać na wakacjach. Rozłąka z takim życiem może budzić strach i wtedy wieczór kawalerski w gronie innych, podobnie przestraszonych kolegów, może stanowić sposób na odreagowanie.

Jednak może być też inna sytuacja, gdy dla mężczyzny wieczór kawalerski to sposób na oddech w obliczu czasem bardzo intensywnych przedślubnych przygotowań. Nie dość, że trzeba pracować, to jeszcze w weekendy znosić odwiedziny teściowych i świadkowych przymuszających do wyboru tortu czy wystroju kościoła. Wtedy mężczyźni, dla których z założenia jest to mniej ważne, mogą na chwilę zechcieć się odciąć i móc powrócić do rozmów o mechanice samochodu, polityce czy sobotnim meczu. A jeśli można to połączyć z towarzystwem kumpli czy kuzynów, których na co dzień się nie widuje, choćby ze względu na odległość, to już jest pełnia szczęścia. Skoro tylko tyle i aż tyle, to jak sprawić, by wieczór kawalerski był niezapomnianą zabawą, ale i relaksem?

Przeczytaj również: Wieczór panieński w SPA – jak zorganizować? O czym pamiętać?

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝

Panowie w domu czy poza domem?

Opcja w domu jest jak najbardziej możliwa, ale warto przemyśleć, czym taką imprezę urozmaicić, by nie stała się zwykłą domówką. Pytanie też, czy powinna odbyć się w domu pana młodego, czy może jako impreza niespodzianka u świadka lub brata? Jako o niespodziance na pewno warto pomyśleć o jakimś niebagatelnym prezencie, na przykład nawiązującym do kawalerskich czasów, wspólnych wspomnień ze studiów. Od domówek odstrasza jednak konieczność późniejszego sprzątania. Tu rozwiązaniem jest wynajęcie mieszkania czy domu na imprezę lub po prostu serwisu sprzątającego. Jednak najbardziej kuszącą opcją jest wspólny wyjazd, być może pierwszy i ostatni w takim gronie.

Warto więc rozważyć różne opcje, by korzyści z takiego wyjazdu było jak najwięcej. Wyjazd w góry z ogniskiem czy nad morze z nocną imprezą na plaży, a może mazurskie jeziora z wynajętym jachtem, czy szalony clubbing na Ibizie? Im więcej głów, tym więcej pomysłów. Wybór jednak należy uzależnić od temperamentu i upodobań głównej postaci wieczoru, czyli pana młodego. Być może dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd do dobrego hotelu i relaks w SPA? Ktoś powie, że to nie dla każdego? Być może, ale kto powiedział, że cały dzień trzeba okupować saunę? Może to być dobry relaks przed dalszym wieczorem.

Przeczytaj również: Pomysły i miejsce na zaręczyny! Poznaj nasze podpowiedzi!

KLIMATYCZNY HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

Wieczór kawalerski w SPA i nie tylko

Mazury to na pewno dobre miejsce na wieczór kawalerski w postaci męskiego wypadu z żeglowaniem w roli głównej. Ofert z opieką profesjonalnego sternika znajdziemy tam całkiem dużo. Podobną atrakcją z przygodami może być paintball, auta terenowe i wokół tego zorganizowane gry scenariuszowe, które przy okazji pokażą całkiem sporo mazurskiej przyrody. Wieczór kawalerski z takimi atrakcjami można zlecić profesjonalistom zajmującym się organizacją imprez firmowych, rejsów, regat. Jednak przed tak intensywną zabawą dobrze pozwolić sobie na chwilę regeneracji i relaksu właśnie w strefie SPA. Hotel St. Bruno znajdujący się w Giżycku oferuje nam wygodne noclegi w klimatyzowanych pokojach, pyszne posiłki, ale również nieograniczoną możliwość korzystania ze strefy SPA, a tym samym z basenu, sauny, wanny z hydromasażem, atrakcji wodnych. Istnieje możliwość wynajęcia sobie na kilka godzin tej części hotelu i dzięki temu swobodnego poruszania się z basenu na masaż klasyczny całego ciała, a może peeling cukrowy. Wszystko to okraszone paterą owoców, winem, szampanem albo i whisky, jak kto woli. Hotel oferuje również klub nocny, kręgle i bilard.

Organizacja takiej imprezy jak wieczór panieński czy kawalerski łączy to, że na pewno nie jest łatwo zaspokoić oczekiwania wszystkich podczas jednej imprezy. Jednak można tę kwestię rozwiązać, łącząc różne opcje, by każdy coś dla siebie znalazł. Mazury dają wyjątkowe otoczenie w postaci wody, obiektów wodnych i przyrody, a Hotel St. Bruno i pobyt w nim, to przede wszystkim relaksujące warunki na sen, regenerację, kąpiel, wieczorne pogaduchy przy drinku czy dobrej kolacji. To wpisze się choćby we wstępne oczekiwania każdego, a reszta atrakcji zależy już tylko od samych imprezowiczów i ich wyobraźni.

WESELE NA MAZURACH? ♥ SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝