Wybór hotelu na podróż służbową — na co należy zwrócić uwagę?

04.11.2022

Podróż służbowa niejedno ma imię. Czasem jedziemy w kilkudniową delegację, a czasem jest to dłuższy wyjazd w celu realizacji większego projektu.

Być może będziemy pracować w siedzibie firmy, może również zdalnie z miejsca zamieszkania. A może będziemy dojeżdżać w różne miejsca na spotkania biznesowe lub ważna jest dla nas dieta i serwowane przez hotel posiłki? Do tego jeszcze dochodzi czas wolny, który też chcemy optymalnie wykorzystać w nowym miejscu. Wszystko to powinno wpływać na decyzję o wyborze hotelu, w którym się zatrzymamy. Od czego powinien zależeć ten wybór?

Lokalizacja do przemyślenia

Hotel, w którym zatrzymamy się w czasie podróży służbowej, musimy rozpatrzeć zarówno pod kątem odległości do miejsca, w którym będziemy wykonywać pracę, jak i ciekawych dla nas obiektów bądź obszarów, w których planujemy relaksować się po wykonaniu swoich obowiązków. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu, a może także i finansów związanych z przemieszczaniem się.

Wszystko oczywiście pod warunkiem, że czas wolny chcemy spędzać poza hotelem, bo jeśli nie, to możemy skoncentrować się jedynie na komfortowym dojeździe do miejsca pracy. Czasem sytuacja komplikuje się, gdy w podróż służbową jedzie większa grupa ludzi i chodzi o to, by połączyć oczekiwania różnych osób, a jednocześnie mieszkać w jednym obiekcie. Wtedy częstym rozwiązaniem jest hotel w centrum, które dysponuje bogatą komunikacją miejską. Niewątpliwie poszukiwania hotelu należy zacząć odpowiednio wcześniej, analizując wcześniej miasto, region czy kraj, do którego jedziemy. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, wybierając hotel na podróż służbową?

SPRAWDŹ OFERTĘ HOTELOWĄ DLA FIRM ➝

Czas na przyjemności obowiązkowy

W czasie podróży służbowej hotel często bywa miejscem, w którym spożywamy najwięcej posiłków. Ma to logistyczne uzasadnienie, bo spiesząc się rano do pracy, niekoniecznie znajdziemy czas na poszukiwanie restauracji ze śniadaniem, a wracając z pracy, możemy być na tyle zmęczeni, że nie chcemy już zbaczać z drogi do miejsca, w jakim mamy wykupiony nocleg. Co więcej, jeśli podróż przebiega ze wspomnianą już grupą, pojawia się jeszcze kwestia różnic w preferencjach kulinarnych.

Dlatego też przed wyborem hotelu należy przeanalizować hotelowe menu. Czy kuchnia jest urozmaicona, czy bazuje na zdrowych, lokalnych produktach? Ważne jest, czy hotelowa restauracja uwzględnia różne diety, typu vege, bezglutenową, bez laktozy i czy każdy znajdzie tam coś dla siebie. W tej kwestii ważne są też elastyczne godziny podawania posiłków w hotelu oraz godzina, do której można liczyć na room service. Na tym przyjemności nie koniec, bo wyjazd służbowy to też czas na relaks i odpoczynek. Dla niektórych ważne będą pobliskie trasy rowerowe i wypożyczalnie rowerów, dla innych obecne w hotelu udogodnienia, typu basen, siłownia czy kręgle.

POBYT SŁUŻBOWY ZE SPA? CZEMU NIE! ➝

Idealny hotel na podróż służbową na Mazurach

Pokój czy apartament jednoosobowy z łazienką, ekspresem do kawy i szybkim internetem nie jest rzadkością w dzisiejszych hotelach wychodzących naprzeciw potrzebom współczesnego świata, w którym nie tylko podróże służbowe, ale też praca zdalna to codzienność. Bywa zatem, że wyjeżdżamy niekoniecznie oddelegowani przez pracodawcę, ale sami, by odświeżyć umysł, zmienić klimat, ale wciąż pracując. Przybywając w podróż służbową na Mazury, nie sposób nie docenić tego, co oferuje ten region kraju. Praca w tym miejscu może być przyjemnością.

Jeziora, lasy, trasy rowerowe na wyciągnięcie ręki. Zamieszkując w samym centrum Giżycka, gwarantujemy sobie dostęp do wszelkich atrakcji, gdy tylko dzień pracy uznamy za zakończony. Co więcej, w odpowiednim hotelu będziemy mogli codziennie delektować się wyjątkową dla regionu kuchnią. To dla niektórych z nas czas i okazja, by w końcu samemu nie musieć gotować, bo ktoś zrobi to za nas. Taką zaletą na pewno hotele wygrywają z apartamentami, w których musimy pamiętać o zakupach. Jaki hotel wybrać, jadąc na Mazury w podróż służbową?

Doskonałą propozycją będzie Hotel St.Bruno. Znajduje się w Giżycku i położony jest nad Kanałem Łuczańskim. Jest to obiekt historyczny, gdyż powstał w zamku krzyżackim z XIV wieku. W hotelu zastaniemy kameralną atmosferę, luksusowe wnętrza, basen z jacuzzi. Wybierając to miejsce na swój pobyt na czas podróży służbowej, możemy liczyć na atrakcyjne ceny w bogatym pakiecie zabiegów dostępnych w nowoczesnym spa. Night-club, bilard czy kręgielnia również dostępne w hotelu, to doskonała okazja na relaks w większym gronie, a tutejszą kuchnią zaspokoi wszystkie podniebienia.

Przeczytaj również: Wyjazd służbowy — jak zaplanować pobyt w hotelu i czas wolny?