Urlop w hotelu, czyli co zabrać ze sobą do hotelu? Podpowiadamy!

04.11.2020

Z założenia każdy hotel dba o swoją reputację, o to, by goście byli zadowoleni. Decydując się na nocleg, możemy liczyć na wiele udogodnień i w porównaniu z tym, jak to było kiedyś, nie musimy wszystkiego przywozić z domu – niektóre przedmioty udostępnia hotel. W zależności od tego ile ma gwiazdek, na inny możemy liczyć standard. Co w takim razie powinniśmy ze sobą zabrać?

Ręcznik zawsze gwarantowany

Niezależnie od liczby gwiazdek, są rzeczy, które zapewnia każdy hotel. Już nawet jednogwiazdkowy hotel gwarantuje pościel i ręczniki wymieniane na życzenie gościa lub przynajmniej raz na 3 dni. Nie znajdziemy jednak żadnego rodzaju kosmetyków, co hotel dwugwiazdkowy już zapewnia. Będzie to wprawdzie tylko mydło, ale przynajmniej wiemy, że nie musimy go zabierać. I tak im więcej gwiazdek, tym więcej możemy się spodziewać, choć nawet hotel pięciogwiazdkowy nie może nam dać wszystkiego, a pewne rzeczy ma w ofercie sprzedaży, co jednak wiąże się często z wygórowanymi cenami, chociażby w przypadku kosmetyków. Planując spędzić urlop w hotelu najlepiej zadzwonić recepcji i dopytać o szczegóły. Inną kwestią jest to, na jak długo się wybieramy, bo im dłużej przebywamy w hotelu, tym bardziej wolimy jednak korzystać ze swoich rzeczy, doceniając starania hotelu w innych obszarach jak np. roomservice, strefa SPA czy restauracja na miejscu. Co zabrać ze sobą do hotelu? To pytanie, przed którym stoi każdy podróżnik, a im bardziej wymagający, tym mocniej nasz hotel może obawiać się tego, że nas rozczaruje. Jak zatem zwiększyć jego szanse w naszych oczach i sprawić byśmy byli usatysfakcjonowani jego towarzystwem? Odpowiednio się spakować, tak brzmi odpowiedź.

Przeczytaj również: Hotelowy savoir-vivre, czyli jak poprawnie należy zachować się w hotelu?

NOCLEG W ZAMKU KRZYŻACKIM? TO U NAS ➝

O czym musisz pamiętać?

Są rzeczy, które można mieć swoje, choć hotel nam je zapewnia, ale są i takie, bez których mocno skomplikujemy sobie urlop w hotelu. Jeśli planujemy korzystać z komputera, nie zapomnijmy wszelkich kabli do tego potrzebnych. Podobnie, jak z ładowarką do telefonu, a z tego korzysta już każdy. Szczoteczka do zębów i pasta też nie stanowią wyposażenia łazienkowego hotelu, a bez nich może być trudno bawić się dobrze. Tym, którzy mają problem ze snem, warto przypomnieć o zatyczkach do uszu, bo gości w hotelu zapewne będzie więcej i nigdy nie wiadomo, jak będą się zachowywać. W zależności od tego, jaka to pora roku lub, czy ewentualnie planujemy korzystać z zabiegów SPA, musimy mieć swój strój kąpielowy, klapki. Dodatkowo, jeśli planujemy plażowanie lub wylegiwanie się nad basenem, należy zaopatrzyć się w kosmetyki na słońce, bo takie w hotelu jedynie można kupić. W razie niepogody natomiast dobrze jest mieć jakąś książkę lub inną postać ulubionej rozrywki. Wiele hoteli zapewnia artykuły piśmiennicze, ale już nie czytelnicze. Hotel, owszem często organizuje wspólne wieczorne atrakcje i imprezy, ale w samym pokoju jesteśmy zdani sami na siebie.

Przeczytaj również: Hotel ekologiczny i zero waste — na czym to polega?

POBYT W HOTELU ZE SPA? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Co można, ale nie trzeba brać ze sobą na wyjazd?

Wiele hoteli obecnie zapewnia w pokojach suszarkę, akcesoria dla dzieci w postaci kojca, łóżeczka, nakładki na toaletę, ale z różnych względów możemy woleć swoje. Szlafrok, który może się przydać w drodze do strefy SPA, też często znajdziemy w hotelowej szafie. Podobnie najprostsze szmaciane kapcie. W wielu hotelach będzie też dostępny czajnik, filiżanki, szklanki, małe butelki wody, a nawet kilka torebek herbaty, kawy czy cukru. Oczywiście może to być za mało na nasze potrzeby, ale na początek wystarczy. Jeśli jednak pijemy więcej, to warto coś wziąć ze sobą. Często w hotelowej szafie znajdziemy też igielnik przydatny w kryzysowych sytuacjach. Co zabrać ze sobą do hotelu, żeby zapewnić sobie większy komfort? Mimo oferowanych przez hotel kosmetyków czasem może się okazać, że nasza skóra czy włosy reagują na zmiany w sposób, którego nie przewidzieliśmy. Dlatego też dobrze mieć w walizce swoje, sprawdzone kosmetyki, co do których mamy pewność, że służą naszej skórze. Na wypadek gorszego samopoczucia, dobrze mieć jakieś leki przeciwbólowe, na gorączkę czy przeciwalergiczne.
Cała reszta to już właściwie kwestia naszych osobistych upodobań. Możemy lubić przekąski, stąd kuszący może być minibar obecny w pokojach niektórych hoteli. Jednak jest to dość kosztowny dla niektórych interes, dlatego można przywieźć coś ze sobą. Oczywiście urlop w hotelu wymaga też posiadania dokumentów potrzebnych przy meldowaniu się czy pieniędzy, którymi możemy docenić obsługę lub, które mogą być potrzebne na tzw. depozyty zwrotne przy wymeldowywaniu się.

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝