Spa dla mężczyzn – na jakie zabiegi w SPA powinni wybrać się mężczyźni?

17.07.2020

Coraz więcej mężczyzn zaczyna korzystać z usług SPA. Panowie szczególnie upodobali sobie wszelkiego rodzaju masaże, ale korzystają także z pielęgnacji dłoni i stóp, relaksacyjnych kąpieli oraz zabiegów pielęgnujących na twarz.

Historia masażu oraz kąpieli (łaźni) sięga starożytności – i takie aktywności nie były wówczas domeną kobiet. Dlaczego więc teraz zabiegi SPA miałyby być zarezerwowane wyłącznie dla płci pięknej?

SPA dla mężczyzn – pielęgnacja twarzy

Skóra twarzy mężczyzn różni się od skóry twarzy kobiet pod względem biologicznym. Jest grubsza oraz oczywiście bardziej owłosiona. Jednak te różnice nie są na tyle znaczące, aby skóra mężczyzn potrzebowała skrajnie innego podejścia do pielęgnacji. Z pewnością będzie bardziej wytrzymała na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, ale nie jest ona niestety niezniszczalna. Dlatego, nawet będąc mężczyzną, warto co jakiś czas oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki, która dostarczy skórze twarzy wszystkich potrzebnych składników odżywczych, by pozostała zdrowa i odzyskała blask. I – uwaga, panowie! – oznacza to również, że mężczyźni mogą korzystać z kosmetyków dla kobiet, ponieważ znajdują się w nich w ogromnej mierze te same składniki, co w kremach z napisem „for men”.

SZUKASZ HOTELU ZE SPA NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ! ➝
 

Pielęgnacja twarzy w ramach SPA dla mężczyzn przede wszystkim pomoże mężczyznom przepracowanym, ze zmęczoną, potrzebującą nawilżenia cerą. Szczególnie polecana jest terapia odmładzająca dla mężczyzn, których skóra narażona jest na długotrwały kontakt z klimatyzowanym powietrzem oraz promieniowaniem generowanym przez komputer. Jednak warto skorzystać ze SPA dla mężczyzn również wówczas, gdy ma się jakiś konkretny problem – na przykład przebarwienia, trądzik czy zmarszczki. Regularne korzystanie z zabiegów SPA na twarz to świetne działanie profilaktyczne i hamujące procesy starzenia się skóry.

Przeczytaj również: Spa dla singli, czyli na jakie zabiegi warto wybrać się solo?

SPA dla mężczyzn – masaże (ciała i głowy)

Masaże ciała to zdecydowanie najczęściej wybierane zabiegi SPA dla mężczyzn. Mężczyźni ogółem preferują zabiegi, które nie tylko działają relaksująco, ale także aktywnie wpływają na mięśnie ciała. Nie jest z pewnością dla nikogo zaskoczeniem szereg benefitów, jaki czerpie się z masażu, szczególnie gdy mięśnie są zmęczone. Masaż poprawia krążenie krwi, co wpływa na szybszą regenerację mięśni, rozluźnienie wszelkich napięć, a także dotlenienie i odżywienie mięśni. Do najpopularniejszych masaży w ramach należy masaż klasyczny oraz masaż sportowy.

Masaż sportowy to masaż rekomendowany po intensywnym wysiłku fizycznym. Ten rodzaj masażu różni się od klasycznego masażu przede wszystkim intensywnością i bogactwem używanych przez masażystę technik. Może on także trwać nawet do dwóch razy krócej od klasycznego masażu – tylko 45 minut. O ile masaż klasyczny wykonywany jest na całym ciele, ze szczególnym uwzględnieniem pleców, o tyle masaż sportowy skupia się na poszczególnych mięśniach, które najintensywniej ćwiczyły podczas treningu.

Masaż poza technicznym  usuwaniem napięć mięśniowych przyczynia się także do rozbudzenia (czy też podtrzymania) dobrego samopoczucia. Oddawanie się masażowi redukuje stres, którego niemało na co dzień w dzisiejszym świecie. Szczególnie mężczyźni pracujący zawodowo na wysokich stanowiskach są narażeni na ciągły stres, który działa wyniszczająco na cały organizm i jest współodpowiedzialny za wiele poważnych problemów zdrowotnych. Sesje masażu mogą pomóc poradzić sobie z chronicznym stresem.

Warto także spróbować masażu poprzedzonego peelingiem pleców oraz gorącym okładem termicznym. Taka kombinacja wprowadza każdego w stan głębokiego odprężenia i błogości.

Przeczytaj również: Spa dla seniorów – jakie zabiegi są polecane?

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

SPA dla mężczyzn – pielęgnacja dłoni i stóp

Znowu – skóra mężczyzn różni się od skóry kobiecej, dlatego manicure i pedicure dla panów różni się w niewielkim stopniu od zabiegów pielęgnujących dla kobiet. Skóra mężczyzn jest grubsza, bardziej szorstka, paznokcie grubsze, a twarde skórki niestety najczęściej są ekstremalnie zaniedbane. Oprócz tego męskie dłonie często przyzwyczajone są do wykonywania trudniejszych, bardziej wymagających zadań w mało korzystnych warunkach, dlatego wymagają profesjonalnej pielęgnacji i regeneracji Zatem manicure w ramach SPA dla mężczyzn jest jak najbardziej pożądanym zabiegiem dla Panów. Zabieg ten przebiega podobnie jak manicure dla kobiet. Będzie to więc dezynfekcja, usuwanie skórek, opiłowywanie, polerowanie oraz ewentualnie nałożenie przezroczystej emulsji, która wyrówna koloryt i powierzchnię paznokcia. Zabiegi na dłonie i stopy mogą również składać się z peelingu masażu tych części ciała, przy czym nakładane są na szorstką skórę produkty rozmiękczające, nawilżające i odżywiające skórę.

MAZURY W HOTELU Z BASENEM? SPRAWDŹ ➝
 

Manicure, a pedicure już w szczególności, zdaje się wielu mężczyznom zupełnie bezsensowny. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kobiety w większości niezwykle cenią sobie mężczyzn dbających o swój wygląd i zdrowie. W powszechnym przekonaniu płci pięknej zadbane paznokcie dodają mężczyźnie klasy.