Spa dla seniorów – jakie zabiegi są polecane?

04.11.2021

Potrzeba matką zdrowia

Gdy nadchodzi moment przejścia na emeryturę, nie ma czasu do stracenia. Siedzenie przed telewizorem to ostatnia rzecz, na jaką powinniśmy się zdecydować. Po latach pracy i obowiązków czas na regenerację i odpoczynek w Spa.
Odpowiedni dobór zabiegów to najlepsze, co możemy zafundować swojemu ciału i duszy. Mimo że nasz wiek głównie tkwi w głowie, a nie sama metryka go określa, ciało osoby starszej przechodzi szereg przemian. Dlatego warto zastanowić się, jakie zabiegi dla seniora będą najodpowiedniejsze.

Konkretnie chodzi o rozpoznanie potrzeb i odpowiednie na nie zareagowanie. W Spa dotyczy to doboru zabiegów i stosowanych kosmetyków. O jakich potrzebach zatem mowa? Nasza skóra z wiekiem staje się cienka, ma tendencje do wysuszania się. Promieniowanie słoneczne, styl życia, sposób dotychczasowej pielęgnacji skóry mają niewątpliwy wpływ na jej stan. Jednak tak czy inaczej, nie da się ukryć, że każdego z nas dotyczy kwestia utraty zdolności skóry do samoregeneracji. Skóra z czasem staje się coraz bardziej wiotka, zmarszczki stają się widoczniejsze. Jest to proces nie do uniknięcia i nie do odwrócenia, dlatego nie ma sensu oferować seniorom zabiegów odmładzających, bo w taką ofertę nikt raczej nie uwierzy. Można natomiast stworzyć ofertę zabiegów nawilżających, regenerujących, odprężających czy niwelujących dolegliwości bólowe. Jakie zabiegi dla seniorów polecane są przez kosmetyczki w gabinetach Spa?

POBYT W HOTELU ZE SPA? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Nawilżenie w walce z suchością skóry

Aby zabiegi nawilżające przyniosły efekt, powinny bazować na kosmetykach bogatych w składniki hydrofilne, czyli wiążące wodę oraz pobudzające komórki skóry do optymalnego działania. Chodzi tu przede wszystkim o witaminę C, panthenol, glicerynę czy mocznik. Warstwa zewnętrzna skóry zazwyczaj zrogowaciała i szorstka dzięki tym składnikom przestaje doskwierać, wyraźnie odczuwalne jest jej nawilżenie. W ofercie Hotelu St. Bruno  znajdziemy zabiegi zarówno w postaci masaży na całe ciało, jak i na samą skórę twarzy, których celem jest intensywny i natychmiastowy efekt.

Masaż peelingujacy Silk – Bio Revital przeznaczony jest dla osób z problemem przesuszonej i podrażnionej skory, natomiast Nutri Action Body Treatment to zabieg również przeznaczony dla bardzo suchej skóry, którą nie tylko gruntownie odnawia i nawilża, ale dodatkowo redukuje napięcia i stres. Nasza cera natomiast skorzysta przy zabiegu Hydra repulp fresh, który działa nie tylko nawilżająco, ale też detoksykująco. Pobudza skórę do produkcji lipidów.

Przeczytaj również: Spa dla mężczyzn – na jakie zabiegi w SPA powinni wybrać się mężczyźni?

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝

Gorąca potrzeba walki z bólem

Zwyrodnienia, bóle stawów, mięśni, kręgosłupa to dość częste skargi seniorów, które nasilają się z wiekiem. Kąpiele borowinowe czy solankowe to wyjątkowo dobra opcja służąca redukcji bólu, pobudzeniu krążenia, niwelowaniu problemów dermatologicznych czy stanów zapalnych w organizmie. Przy okazji poprawiają nawilżenie, ogólną kondycję zdrowotną i sprawność. Problem zimnych stóp, niedowłady czy kłopoty związane z układem oddechowym zostają zredukowane po tego rodzaju zabiegach. Co poza kąpielami?

Masaże są bardzo pomocne w radzeniu sobie z bólem. Masaże manualne to jedna z opcji, ale warto rozważyć również Masaż gorącymi kamieniami. W Hotelu St. Bruno będą to kamienie bazaltowe, ale równie popularne są też kamienie marmurowe. Podgrzane kamienie układane się na ciało nasmarowane olejkiem i przesuwa się je od głowy ku stopom. Osoba wykonująca taki zabieg powinna mieć wiedzę dotyczącą czakr i odblokowywania energii w ciele. Kłopoty z krążeniem, pracą serca, napięciem mięśniowym, bólami kręgosłupa czy nawet z bezsennością, czy zaparciami będą tu wskazaniem do tego typu masażu. Efekty zabiegu to między innymi rozszerzenie naczyń krwionośnych, udrożnienie przepływu limfy, regeneracja i rozluźnienie układu mięśniowego. Zawsze jednak należy upewnić się w gabinecie czy w naszym przypadku zabieg jest bezpieczny. Pewne choroby bowiem, stanowią przeciwwskazanie do masażu gorącymi kamieniami. Jest to np. cukrzyca, zakrzepowe zapalenie żył czy nadciśnienie tętnicze.

Pozostając przy masażach, nie sposób nie wspomnieć o masażu stop i dłoni, które to z wiekiem przysparzają nam różnych problemów. Uczucie błogości po takim zabiegu jest nie do zastąpienia. Dlaczego zatem mielibyśmy sobie tego uczucia odmawiać?

Przeczytaj również: Spa dla par – jakie zabiegi są polecane dla par?

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝