Rodzaje masażu – wybierz najlepszy dla siebie!

26.07.2021

Klasyczny nie znaczy nudny

Podobnie jak mężczyzna przywiązany do tradycji może być osobliwy i intrygujący, tak masaż klasyczny zawsze zdumiewa. Rozluźnienie mięśni, jakie dzięki temu uzyskujemy, jest bowiem nie do osiągnięcia w inny sposób, a dopiero gdy ten stan odczujemy, przypominamy sobie, co to znaczy prawdziwe odprężenie. Masażyści stosują tu szeroką gamę technik od głaskania po ugniatanie z różnym stopniem ucisku. Dzięki temu poprawia się ukrwienie tkanek, usuwane są zbędne produkty przemiany materii, następuje ogólna regeneracja ciała, mięśnie zostają wzmocnione. Zarówno do wersji trwającej krócej, jak i tej dłuższej masażyści używają specjalnie dobranych kremów i olejków przenikających do skóry i odżywiających ją.

POBYT W HOTELU ZE SPA? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Relaksacyjny romantyzm

Zapach eterycznych olejów działa na nasze zmysły niezależnie od tego, jak bardzo niezłomni jesteśmy na co dzień. Relaksacyjny masaż to połączenie odprężenia i wzmocnienia ciała z aromatami mającymi na celu redukcję stresu, przywrócenie równowagi wewnętrznej nie tylko w obrębie ciała, ale też psychiki. Masaż Aromaty Natury to dodatkowo głębokie nawilżenie ciała, o którym sami często zapominamy. Rodzaj stosowanych aromatów dobierany jest indywidualnie do masowanej osoby. Często wybierana jest lawenda, która znana jest z właściwości wyciszających i uspokajających. Masaż tego typu głównie skierowany jest do osób narażonych na napięcia i stres. Jednak nie tylko, bo równie często wybierany jest jako wspólny masaż dla pary w czasie pobytu w strefie Spa. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że zapachy eterycznych olejków wyjątkowo budują romantyczną atmosferę.

Silny jak skala

Masaż gorącymi kamieniami w ostatnich latach stał się bardzo popularny w gabinetach Spa szczególnie w miesiącach jesienno – zimowych, kiedy na różne sposoby szukamy możliwości rozgrzania organizmu. Polega on na umieszczaniu gorących, gładkich kamieni na konkretnej powierzchni ciała. Kamienie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie ośrodków energetycznych w ciele. Ciepło pochodzące z kamienia dogłębnie rozgrzewa i rozluźnia tkanki organizmu. Jeśli nie przepadamy za mocniejszymi masażami, a zmagamy się z nadmiernym napięciem mięśni, będzie to idealna opcja. Siła kamienia, jak widać, nie musi polegać jedynie na jego ciężarze, tak jak siła mężczyzny nie zależy wyłącznie od jego tężyzny fizycznej.

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝

Słodki koniec dnia

Czasem w życiu chodzi o przyjemności, a z nimi, chcemy czy nie, kojarzą się słodycze. Takim poprawiającym nastrój masażem będzie znany i lubiany jegomość, czyli masaż czekoladą. Idealny dla zmęczonych i przygnębionych. Do poprawy nastroju przyczyniają się też inne jego właściwości polegające na redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Regeneruje, nawilża i ujędrnia skórę. Na taką przyjemność można sobie czasem pozwolić tak jak na pucharek lodów czy gofry na morskiej promenadzie. Prawdziwy mężczyzna nigdy tego nie wypomni.

Przeczytaj również: Masaż masłem SHEA – co to za zabieg i jakie daje efekty?

Inne twarze masażu

Na tym jednak nie koniec. Trudno powiedzieć czy masaż ma jeszcze 50 twarzy, czy więcej, ale ma ich na pewno tyle, że staje się jasne, iż zainteresowaniem się cieszy. Masaże tajskie czy Shiatsu to bardziej energetyzujące formy polegające na uciskach w konkretnych miejscach, ale też zawierają elementy rozciągania, pasywnej jogi, co nastawione jest na redukcję bólu, uelastycznienie ciała. Masaż ciążowy czy sportowy to ukierunkowane formy masażu dla osób o konkretnych potrzebach, ale czasem też ograniczeniach. Coraz powszechniejsze szczególnie wśród kobiet są masaże modelujące sylwetkę. Działają one dogłębnie drenująco, pobudzający metabolizm i regulując gospodarkę wodną w ciele.

Masaż to jedna z najpopularniejszych form stosowanych przez fizjoterapeutów. Jego lecznicze właściwości znali już starożytni w związku z czym możemy być pewni skuteczności jego działania. Dla nas ważne, że do masażu nie trzeba się w żaden specjalny sposób przygotowywać poza pamiętaniem, by nie jeść 1,5 godziny przed zabiegiem.

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝