Masaż masłem SHEA – co to za zabieg i jakie daje efekty?

26.07.2021

Kilkanaście krajów afrykańskich ma to coś. Rosną tam drzewa Shea, z których powstaje dobroczynne masło Shea, zwane inaczej masłem karité. To orzechy tego drzewa, a konkretnie duże w nich nasiono bogate jest w tłuszcze, doceniane już przez Kleopatrę czy Nefretete.

W Europie drzewo to poznane zostało dopiero w XVIII wieku, ale produkty z niego dotarły tu dopiero pod koniec XIXw. Badania nad właściwościami masła, dzięki którym mamy ten składnik tak często obecny w kosmetykach, zaczęto prowadzić w XX wieku. Późno czy nie, ważne, że i my mamy masło Shea.

Król wśród kosmetyków

Wielbiciele kosmetyków naturalnych znają masło Shea bardzo dobrze. Nazwa Shea oznacza „święty”, a karité znaczy „życie”. Te dwie nazwy idealnie oddają właściwości tego produktu. Czczone jest w krajach swojego pochodzenia za nieograniczone właściwości lecznicze, wręcz życiodajne. Najbardziej doceniany jest przez osoby borykające się z suchą skórą i włosami czy wysychającymi ustami.

Masło jest bowiem obficie wyposażone w kwasy nasycone i nienasycone oraz w witaminę A, E i F. Dzięki temu wyjątkowo skutecznie odżywia i nawilża, ciało zapewniając skórze sprężystość i gładkość. Nawilża nawet najgłębsze warstwy skóry. Co więcej, efekty jego stosowania są długotrwałe i zarówno miękkością, nawilżeniem, jak i samym zapachem możemy cieszyć się długo. Kosmetolodzy twierdzą, że ten naturalny składnik stanowi remedium na wszelkie skórne dolegliwości. Podrażnienia, blizny czy rozstępy nie są mu straszne.

POBYT W HOTELU ZE SPA? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Masło Shea wiele imion ma

Nie sposób wyliczyć, w jakich rodzajach kosmetyków masło Shea znalazło swoje zastosowanie. Co na to powiedzą włosy? Te mogą liczyć na serum czy maseczkę na suche końcówki, wygładzenie struktury włosa i uelastycznienie. Masło dogłębnie nawilży i odżywi przesuszone włosy, a tym samym nada im blasku. Sama skóra głowy może liczyć na złagodzenie wszelkich podrażnień i wzmocnienie cebulek.

Sucha cera również doceni właściwości masła Shea, które natłuści, nawilży, wygładzi. Będzie ono też stanowić skuteczną broń na wolne rodniki, które przyspieszają starzenie się skóry. Wyjątkowe działanie poznała też skóra pod oczami, cienka i delikatna. Produkt ten zredukuje obrzęki, uelastyczni, zniweluje cienie pod oczami. Jak stosować masło Shea, by było skuteczne?

Masaż masłem Shea — tylko prawdziwym

Prawdziwym, znaczy bez konserwantów i innych wypełniaczy, którymi nasycone są produkty niewiadomego pochodzenia w supermarketach. Duże znaczenie w produkcji ma metoda rafinacji, czyli mechaniczne i termiczne oczyszczanie, które przedłuża termin jego ważności, ale też naraża na utratę wielu właściwości, jeśli jest nieodpowiednio przeprowadzane. Najlepsze, bo najbogatsze w prozdrowotne składniki jest masło nierafinowane. Jeśli mamy pewność co do źródła pochodzenia, warto zrezygnować z wielu na co dzień stosowanych kosmetyków właśnie na rzecz masła Shea. Możemy mieć gwarancję braku alergicznych reakcji przy tak naturalnym składniku. Warto też rozważyć masaż z użyciem masła Shea, bo dzięki niemu jesteśmy w stanie uzyskać najgłębszy stopień nawilżenia tkanek. Masło przed masażem jest podgrzewane i w temperaturze 40 stopni nakładane jest na ciało. W ten sposób dostarczane są do skóry witaminy i składniki odżywcze. Czy są tu jakieś ograniczenia?

Przeczytaj również: Rodzaje masażu – wybierz najlepszy dla siebie!

HOTEL Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ OFERTĘ ➝

Przeciwwskazania do masażu z masłem Shea

Stosowanie samego masła Shea jest bezpieczne, jednak masaże zawsze mają swoje ograniczenia, dlatego przed zabiegiem różne wątpliwości należy skonsultować. Do przeciwwskazań zalicza się ostre stany zapalne dróg oddechowych, poważne podrażnienia skóry, padaczkę, wczesne stany pourazowe, nowotwory czy nadciśnienie. Menstruacja czy ciąża również powinny być zgłoszone przed zabiegiem. Jeśli zostaliśmy zakwalifikowani do zabiegu, pamiętajmy, że nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, ale dobrą radą będzie, by wziąć przed zabiegiem ciepły prysznic, który wzmocni jeszcze efekty działania tego drogocennego kosmetyku.

Najważniejsze to wiedzieć czego się chce, a konkretnie czego potrzebuje nasze ciało i umysł. Jeśli wiemy, że nasza skóra ma tendencje do wysuszania się, pękania, rogowacenia, nie mamy się co zastanawiać nad rodzajem masażu, który byłby dla nas odpowiedni. Z masłem Shea regenerację mamy gwarantowaną i to niezależnie od płci. Dodatkowo w pakiecie uzyskamy odprężenie, poprawę samopoczucia i redukcję napięć. Z masażu tego typu można skorzystać w Hotelu St. Bruno.

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝