Konferencja w SPA — czyli edukacja i szkolenie w jednym miejscu!

17.08.2022

Nie powinno nikogo zaskoczyć, że niektórzy lubią się uczyć. Wiele z badań psychologii poznawczej dowodzi, że nauce i zapamiętywaniu najskuteczniej sprzyjają przyjemne doznania zmysłowe i pozytywne emocje. Tę wiedzę wykorzystuje się w nauce dzieci, stosując bodźce smakowe, zapachowe czy kolory, ale kto powiedział, że dorośli z tej wiedzy nie mogą skorzystać.

Konferencja to wydarzenie dostarczające sporej dawki wiedzy w jednym czasie. Jak można sprawić, by jak najwięcej nowych informacji pozostało w naszej pamięci? Otoczenie, jedzenie i SPA będą tu niezastąpione.

ZORGANIZUJ Z NAMI KONFERENCJĘ W HOTELU NA MAZURACH ➝

Konferencji moc

Być może niektórzy organizatorzy wiedzą, jak działa mózg. Aby w natłoku informacji któreś z nich pozostawiły w mózgu trwały ślad, muszą zostać odpowiednio wzmocnione. Coraz więcej firm na szkolenia, konferencje czy wyjazdy integracyjne wybiera miejsca, które dostarczą uczestnikom rozmaitych atrakcji i pozytywnych doznań. Luksusowe hotele, wyjazdy za granicę, wieczorne imprezy czy wręcz odwrotnie stawianie na nietypowe doświadczenia jak zajęcia w lesie, gry terenowe, a nawet survivalowe. Dostarczają one emocji, wyzwalają adrenalinę i endorfiny i dodatkowo są nietypowym doświadczeniem w naszej codziennej rutynie.

Mocniej oddziałujące bodźce zdecydowanie wygrywają z innymi w procesie zapisywania się w naszej pamięci długotrwałej. Najwięcej możliwości dają szkolenia, warsztaty i wyjazdy integracyjne, jednak konferencje na różne sposoby można uprzyjemnić i sprawić, że nawet jeśli nie jesteśmy tymi, którzy lubią się uczyć i tak przyswoimy sporą dawkę nowej wiedzy. Jak zorganizować konferencję, by została zapamiętana?

Od nauki do relaksu jeden krok

Wysiłek zawsze jest dobrze połączyć z relaksem, także ten umysłowy. Długie godziny słuchania, notowania, dyskusji wymagających skupienia to duże obciążenie dla naszej głowy. Towarzyszy nam potem znużenie, zmęczenie, czasem nawet ból głowy. Dla niektórych sposobem na odreagowanie będzie wyjście w grupie na drinka i pogaduchy o niczym, dla innych wymarzoną formą spędzenia czasu będzie pobyt w strefie SPA. Już sam zapach olejków eterycznych, przygaszone światło i nastrojowa muzyka zrobią tu swoje, ale poszukujemy jeszcze więcej.

Zabiegi pielęgnacyjne na ciało zawsze ukoją też zmysły, więc decydując się na relaksacyjny masaż całego ciała lub masaż świecą możemy spodziewać się nie tylko rozluźnienia mięśni, redukcji bólu czy poprawy przepływu krwi, ale wyciszenia całego organizmu, a tym samym zmęczonej głowy. Doskonałym pomysłem na odprężenie po konferencji będzie również relaksacyjny masaż stóp i pleców często zesztywniałych czy opuchniętych po wielogodzinnym siedzeniu. Gdzie najlepiej zorganizować konferencję na wysokim poziomie oferującą bogatą ofertę strefy spa?

Przeczytaj również: Jak zorganizować konferencję krok po kroku? Podpowiadamy!

Otoczenie też ma znaczenie

Chętnie zmieniamy otoczenie, wyjeżdżając na urlopy czy ferie. Znad morza w góry, z gór nad jezioro, a wszystko po to, by wprowadzić odrobinę nowości, pooddychać innym powietrzem i przewietrzyć zagonioną codziennymi sprawami głowę. Nie inaczej jest, kiedy jedziemy w celach naukowych. Zmiany są potrzebne, dlatego gdy pracownicy słyszą o szkoleniu, czy konferencji na Mazurach reagują bardziej entuzjastycznie niż na perspektywę wyjazdu do miasta podobnego do tego, w którym żyją na co dzień. Mazury, jak wiadomo, oferują krajobraz jezior i lasów, żaglówek i grzybów. Świeże powietrze, regionalne dania i do tego idealny hotel w samym centrum Mazur przekonają każdego.

SPRAWDŹ OFERTĘ HOTELOWĄ DLA FIRM ➝

Idealne miejsce

Hotel St.Bruno w Giżycku może pochwalić się wyjątkowymi warunkami dla uczestników takiego wydarzenia. Położony jest nad Kanałem Łuczańskim i ma 700-letnią tradycję. Mimo zamkowego klimatu hotel jest kameralny, pozostawiając możliwość zaszycia się z dala od tłumu zarówno w strefie SPA, jak i pięknym ogrodzie. Spragnieni towarzystwa natomiast mogą skorzystać z Night Clubu, gry w bilard czy posiedzieć na grupowym spotkaniu przy barze. Osoby poszukujące relaksu mogą spędzić wieczór w basenie z masażem wodnym, saunie lub jacuzzi. W połączeniu z zabiegiem na ciało lub twarz, który możemy sobie wybrać z oferty strefy SPA, zafundujemy sobie luksusowe odprężenie ciała i umysłu. Spokój i wyciszenie gwarantują też dwuosobowe pokoje, w jakich lokowani są konferencyjni goście. Reszty dopełni niezawodna obsługa z doświadczeniem pozwalającym sprostać wszelkim wyzwaniom.

Przeczytaj również: Sala konferencyjna w hotelu — na co zwrócić uwagę podczas wyboru?