Jak zorganizować wigilię firmową?

02.09.2022

Pewne uroczystości już dawno wyszły poza dom i rodzinę. Pracodawcy coraz chętniej świętują z pracownikami i ciepły, domowy klimat wprowadzają do swoich firm.  Odpowiednie relacje i atmosfera w zespole bywają lepszymi motywatorami do pracy niż nagrody i podwyżki.

Coraz częściej zatem dba się o pracowników, oferując wspólne śniadania, umożliwiając przyprowadzanie pupili czy dostarczając pracownikom pracującym zdalnie paczki ze zdrowymi przekąskami. Wigilia to szczególny czas, którego rodzinny klimat udziela się wszystkim, dlatego dobrze, jeśli pracodawca nie przeoczy możliwości zorganizowania ciekawej firmowej imprezy.

ZORGANIZUJ Z NAMI IMPREZĘ FIRMOWĄ ➝

Dlaczego pomysł na wigilię firmową ma znaczenie?

Nudna impreza w biurze z potrawami z cateringu pierwszego, nieprzemyślanego wyboru i z identycznym zestawem prezentowym dla każdego w postaci firmowych gratisów to mało zachęcająca perspektywa dla pracowników. W takich okolicznościach pracownicy przyjdą, bo wypada, ale nikomu taka impreza w głowie nie zapadnie. A wystarczy już pomysł, że wspólnie przygotowuje się potrawy wigilijne, ubiera choinkę czy losuję się osobę, której ma się wręczyć prezent. Sam prezent można ustanowić obowiązkowo czymś wesołym. Owszem, w przypadku mniejszych firm może nie opłacać się wynajęcie sali w restauracji, jednak w takich okolicznościach warto pomyśleć o tym, by impreza była firmowo-rodzinna, co przez wiele osób na pewno będzie docenione.

Urozmaiceniem mogą też być zorganizowane przed świętami konkursy, które będą już wprowadzać w świąteczny nastrój. Podczas wigilii firmowej może natomiast rozegrać się ich rozstrzygnięcie i wręczenie nagród. Można też dla dobrej zabawy ustalić wigilijny dress code, czyli np. sweter z bałwanem lub reniferem i świąteczne skarpetki. O jakiej wigilii firmowej marzą pracownicy?

Przeczytaj również: Jak zorganizować wigilię firmową?

Czego pragną pracownicy?

Po pierwsze wigilia firmowa nie powinna być wpisana w obowiązki pracownicze. Ma być przyjemnością, a żeby tak się stało, należy zadbać o to, by taka impreza jak najmniej kojarzyła się z pracą. Tu zatem ważne będą okoliczności zewnętrzne. Dlatego pracodawcy często decydują się na wynajem lokali lub nawet wyjazdy poza miasto. Ta ostatnia opcja jest najbardziej lubiana przez pracowników, bo wiąże się ze zmianą klimatu, fajnym hotelem, dobrym jedzeniem, atrakcjami i relaksem.

Aby jednak zapewnić jak największą frekwencję, należy odpowiednio wcześniej zaplanować termin, a pracownicy powinni mieć czas, żeby określić, jaki im najbardziej będzie odpowiadał. Dobrze też, jeśli pracownicy będą mieli możliwość określenia swoich preferencji, zarówno tych kulinarnych czy dotyczących ilości osób w pokoju hotelowym, jak i tych dotyczących oferowanych atrakcji na miejscu. Jak wiadomo, posiadanie wpływu idzie w parze z zaangażowaniem i motywacją do działania. Jakie miejsca na firmową wigilię preferują pracownicy?

SPRAWDŹ OFERTĘ HOTELOWĄ DLA FIRM ➝

Idealne miejsce ze świątecznym klimatem

Zima pachnąca lasem, ogniskiem, z mroźnym kuligiem i rozgrzewającą sauną lub jacuzzi do dyspozycji to marzenie wielu z nas. Jak do tego dodać 12 wigilijnych potraw, przy których nie musimy wykonać żadnej pracy, tworzy się niemal stan idealny. Do tego piękna, pachnąca choinka, pogawędki czy gry towarzyskie przy kominku. Mazury to taka część naszego kraju, gdzie o świąteczne tradycje dba się szczególnie, co również oferują tamtejsze hotele. Może to nie czas, kiedy najbardziej pociągną nas w tamtym kierunku słynne jeziora, ale na wodzie Mazury się nie kończą.

Hotel St.Bruno leży w samym centrum Mazur, bo w Giżycku. Położony jest nad Kanałem Łuczańskim i oferuje nie tylko komfortowe pokoje i strefę spa, ale z myślą właśnie o imprezach firmowych oddaje do dyspozycji gości salę konferencyjno-bankietową czy restauracyjną. Wszystko w magicznym, zamkowym klimacie okraszone wyjątkową, regionalną kuchnią. Wieczory przy bilardzie, piłkarzykach czy ping pongu to dla niektórych najlepszą forma wypoczynku, podczas gdy dla innych będzie to relaksacyjny masaż całego ciała lub stóp w strefie spa, która w Hotelu St.Bruno oferuje znacznie więcej. Wigilia firmowa w takiej atmosferze to sposób na integrację osób, które na co dzień nie mają ze sobą większego kontaktu oraz na zawiązanie się bliższych relacji w pracy. To też niewątpliwie sposób na odpowiednią dawkę relaksu tuż przed rodzinną wigilią, w której to już bardziej będziemy musieli się napracować.