Deszcz w dniu ślubu? Nic straconego! Jak odpowiednio się przygotować

13.06.2023

Udane deszczowe wesele

Zdaniem fotografów zdjęcia ślubne wykonane w czasie deszczu są o wiele bardziej efektowne i klimatyczne niż te podczas słonecznej pogody. Kolory są bardziej intensywne, krople deszczu zdobią bukiety kwiatów, stroje ślubne czy włosy, a pośpiech, by zupełnie nie zmoknąć, czyni zdjęcia bardziej spontanicznymi i naturalnymi. Kolejną zaletą jest fakt, że nikomu i niczemu nie będzie doskwierał upał. Pamiętajmy, że wesele w plenerze letnią porą może być dużo bardziej uciążliwe. Goście mogą unikać tańca, dekoracje florystyczne mogą szybko zwiędnąć i stracić wizualne walory. Deszcz lub chłodniejsza aura z kolei ożywia rośliny, a ludzi zachęca do tańca na rozgrzewkę. Taka pogoda jest dekoracją samą w sobie i sprawia, że impreza zapadnie wszystkim w pamięć i będzie okazją do wyjątkowych wspomnień. Jak przygotować się na deszcz w dzień ślubu?

Niezapozniany ślub zorganizujesz w Hotelu St. Bruno

Wesele pod parasolem

Nietuzinkowym pomysłem będzie zakup parasoli i kaloszy we wszystkich kolorach tęczy, które w razie deszczowego scenariusza podarujemy gościom. Sam ten fakt uczyni weselną imprezę niepowtarzalną. Dobrze, jeśli w ogrodzie czy parku, w którym odbywa się wesele, znajdowało się kilka altan czy namiot, pod którymi może skryć się nawet kilkadziesiąt osób. Organizatorzy mogą też zadbać o ręczniki dla gości, którymi będą mogli osuszyć się w sytuacji zmoknięcia. Namiot weselny może być też przeznaczony dla zespołu, jeśli w czasie wesela gra kapela. Sprzęt muzyczny nie może ulec zmoknięciu i bez odpowiedniego zadaszenia w czasie deszczu zespół będzie musiał się ewakuować. Poza namiotem dobrym pomysłem może być też zabezpieczenie podłoża w miejscu przeznaczonym na tańce czy tam, gdzie będzie namiot.

Przeczytaj również: Ślub w plenerze na Mazurach – dlaczego warto?

Deszcz nie taki straszny

Deszcz nie musi być straszny, gdy zabezpieczymy się na wszelkie okazje. Pogoda w naszym kraju potrafi zaskoczyć, dlatego powinniśmy nastawić się na wszelkie okoliczności. Przeważnie dysponujemy sporą ilością czasu, planując wesele już na rok lub dłużej wcześniej. Wybór miejsca na wesele planowane w plenerze ma zatem duże znaczenie. Na wypadek deszczu goście chcieliby znajdować się blisko miejsca, w którym ewentualnie mogliby się osuszyć czy przebrać. Najdogodniejszą opcją będzie ogród czy park usytuowany przy miejscu noclegowym gości. Hotel ze sporym ogrodem będzie idealnym rozwiązaniem, gdy ślub i wesele wypada w dniu deszczowym. Być może organizując wesele w hotelu, nie będzie w nim w tym samym czasie odbywała się konkurencyjna impreza. Dzięki temu gdy pada deszcz, w dniu ślubu można umówić się, że impreza będzie mogła zostać przeniesiona do środka, np. do sali restauracyjnej. W przypadku rezerwacji pokoi hotelowych dla gości na terenie obiektu nie będzie obawy, że inni goście zechcą akurat skorzystać z restauracji. Czasem hotel dysponuje więcej niż jedną salą restauracyjną i wtedy nie powinno być żadnego problemu.

Przeczytaj również: Dzieci na weselu – jak to ugryźć?

Gdzie urządzić wesele w plenerze niezależnie od pogody?

Plenerowe imprezy mają bardzo dużo uroku, szczególnie jeśli zdecydujemy się na malowniczą okolicę gór, jezior czy morza. Chętnie fotografujemy się na tle zachodzącego słońca, lasu czy wody odbijającej tęczowe refleksy. Dlatego okolica przepełniona bujną przyrodą to dobry krajobraz na imprezę weselną. Mazury to region, w którym chętnie celebrujemy rodzinne uroczystości. W Giżycku w Hotelu St. Bruno udanym weselom wychodzi naprzeciw piękny, zadbany ogród, oranżeria i hotelowe kameralne i ekskluzywne jednocześnie wnętrza. Hotel dysponuje dwoma salami restauracyjnymi, skórę na wypadek deszczu mogą posłużyć za schronienie. Są miejsca lepsze i gorsze na plenerową imprezę pod chmurką, która może  okazać się deszczowa. Hotel St. Bruno to miejsce, które spełni oczekiwania imprez w najtrudniejszych warunkach.

Romantyczny weekend po ślubie? Sprawdź ofertę specjalną