Boules - gra w kule

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Boules - gra w kule

Większość dorosłych pamięta zapewne zabawy podwórkowe, gra w klasy, skakanka tudzież inne na świeżym powietrzu. Idealną rozrywką przy grillu może być właśnie Boccia, Pentanque czyli Boules "bule"

By zacząć grać w bule nie trzeba dysponować żadnymi specjalnymi umiejętnościami, ani świetną kondycją – wystarczą dobre chęci i entuzjazm. Bawić mogą się także osoby starsze jak i dzieci.

Zasady gry w bule

W grze mogą brać udział dwie drużyny w układzie:

1/1 - po 4 kule; 2/2 - po 2 kule; 4/4 - po 1 kuli

ROZGRYWKA

Kulka CEL/świnka/ powinna być wrzucona na odległość od 5 do 10 m i co najmniej 1 m od granicy placu gry. Rzut pierwszą kulą w rozgrywce wykonuje zawodnik, ktory został wylosowany lub wygrał rozgrywkę poprzednią. Kiedy CEL zostanie ustawiony, zawodnik ma 2 minuty na wykonanie rzutu. Punkty zdobywa tylko zwycięzca rozgrywki, który otrzymuje jeden punkt za każdą kulę bliżej CELU/świnki/ niż najbliższa kula przeciwnika.

Partię wygrywa osoba lub zespól, który zdobędzie 13 punktów.

Życzymy przyjemnej zabawy na naszym bulodromie!

newsletter
...................................................................................................................................
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij