Zamek Krzyżacki w Giżycku – dziś Hotel St. Bruno

24.07.2023

Luksusowy hotel w historycznym zamku

Hotel St. Bruno to jeden z najciekawszych obiektów noclegowych w Polsce. Zrekonstruowana średniowieczna warownia stała się wizytówką Giżycka. W dalszej części artykułu możesz przeczytać burzliwą historię tego miejsca.

Na początek kilka ważnych informacji organizacyjnych…

Czy zamek w Giżycku można zwiedzać?

Często pytacie nas Państwo o godziny otwarcia czy bilety wstępu. Z tego względu uprzejmie informujemy:

W trosce o komfort naszych gości, którzy przyjeżdżają do Hotelu St. Bruno w poszukiwaniu odpoczynku, nie oferujemy możliwości zwiedzania zamku osobom z zewnątrz.

Budynek po całkowitym remoncie i dobudowaniu nowego skrzydła nie został przystosowany do oprowadzania osób indywidualnych i grup zorganizowanych.

Goście spoza hotelu mogą podziwiać budynek z zewnątrz, spacerując alejkami sąsiadującego z obiektem parku. To dobre miejsce na spacer, także po zmroku. Hotel St. Bruno, mieszczący się w dawnym zamku krzyżackim, nocą jest efektownie podświetlony. Budowla wspaniale się prezentuje o każdej porze roku – nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią, gdy liście zmieniają barwę i zimą, gdy średniowieczne mury pokrywają się białym puchem. Poniżej tekstu znajdą Państwo kilka pięknych fotografii.

Gości z zewnątrz zapraszamy do nowoczesnej strefy SPA i Wellness, która mieści się w podziemiach zamku. Oferujemy również jednorazowe wejściówki na baseny, sauny i jacuzzi. Mieszkańcy Giżycka i okolicznych miejscowości mogą skorzystać z atrakcyjnych cenowo karnetów.

Osoby, które chciałyby spędzić czas w luksusowych wnętrzach stylizowanych na zamkową bibliotekę, zapraszamy do restauracji La Bibliotheque. Serwujemy dania kuchni regionalnej, korzystając ze skarbów mazurskiego regionu.

Od XIV-wiecznego zamku krzyżackiego po czterogwiazdkowy hotel

Hotel St. Bruno na Mazurach powstał w historycznym zamku krzyżackim z XIV wieku. W 2011 roku został odrestaurowany jako butikowy hotel z 70 pokojami, nowoczesnym SPA, basenem, centrum konferencyjnym oraz stylową restauracją z wyśmienitą kuchnią. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na mapie Giżycka, zanim przemienił się w luksusowy hotel SPA, wielokrotnie zmieniał swój charakter, przeznaczenie i właścicieli.

Historia zamku Krzyżackiego w Giżycku

Pierwsze wzmianki o zamku krzyżackim w Giżycku pochodzą z 1340 roku. Budowla pierwotnie służyła rycerzom Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie i pełniła funkcję obronną. Gdy pozostawała w rękach Krzyżaków, była wielokrotnie niszczona i odbudowywana.

Po latach przemieniła się w myśliwską renesansową rezydencję polskich książąt, aby w drugiej połowie XIX wieku stać się siedzibą dowódców słynnej Twierdzy Boyen – jednej z największych atrakcji turystycznych miasta.

Losy zamku w XX wieku

W XX wieku zamek został wykupiony przez prywatnego inwestora. Prace nad przywróceniem budowli dawnej świetności trwały kilka lat. Zachowanie dotychczasowego charakteru miejsca i stworzenie we wnętrzach luksusowego obiektu noclegowego było ogromnym wyzwaniem.

Dziś zamek krzyżacki w Giżycku, w którym mieści się Hotel St. Bruno, to jeden z najważniejszych punktów na mapie miasta. Odrestaurowana średniowieczna budowla o ponad 700-letniej historii budzi zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów. Hotel St. Bruno można podziwiać na portalach internetowych reklamujących miasto i w folderach wycieczkowych.

Spędź noc w średniowiecznym zamku!

Spędź urlop na Mazurach w klimatycznych, luksusowych wnętrzach skrywających wiele tajemnic…

Szukasz klimatycznego miejsca na weekendowy city break, rodzinną majówkę lub wystrzałowego sylwestra? Oferujemy spersonalizowane vouchery podarunkowe na wybraną kwotę. Zapraszamy do rezerwacji noclegu w dawnym zamku krzyżackim w Giżycku. To wyjątkowa atrakcja nie tylko dla najmłodszych gości. Przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety pobytowe dla osób wypoczywających w Krainie Tysiąca Jezior w okresie wakacyjnym, a także w czasie świąt, ferii, długich weekendów i poza sezonem.