SPA dla kobiet w ciąży — na jakie zabiegi mogą wybrać się kobiety w ciąży?

01.09.2020

Kobieta w ciąży bywa na krańcu, może nie świata, bo z podróżami trudno, ale na pewno balansuje na skraju emocji. Nie oznacza to jednak, że huśtawka to dla niej najlepsza atrakcja. Może bardziej wzmagać chwiejne emocje, w przeciwieństwie do zabiegów w SPA, które głównie mają je łagodzić. Zabiegi w SPA działają bezpośrednio na ciało, ale pośrednio na umysł i emocje. Coraz więcej miejsc wzbogaca zatem swoje oferty o potrzeby kobiet w tym wyjątkowym stanie. W Hotelu St. Bruno staramy się wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pierwsze pytanie o bezpieczeństwo jakichkolwiek zabiegów  SPA dla kobiet w ciąży jest oczywiste. Owszem, Panie potrzebują dużo spokoju, relaksu, ale nie za wszelką cenę. Istotne jest, by kobiety miały dostęp do rzetelnej wiedzy dotyczącej tego, jakie zabiegi są im dedykowane, a jakie wręcz przeciwwskazane. Przede wszystkim dopiero w drugim trymestrze dopuszczalne są jakiekolwiek zabiegi. Dodatkowym warunkiem jest brak przeciwwskazań, dlatego warto zasięgnąć opinii lekarza, nim kobieta wybierze się na wybrany zabieg. Okres pierwszych trzech miesięcy wyklucza tego typu działania ze względu na największe ryzyko powikłań i poronień. Należy też upewnić się w ośrodku czy można liczyć na wykwalifikowany personel, kosmetologów, masażystów. No i na końcu należy wiedzieć, że pewnych zabiegów kobieta w ciąży nie może wykonywać. Dotyczy to wszelkich działań wywołujących termiczne przegrzanie, jak sauna, jacuzzi, solarium, prądy, ultradźwięki. Dodatkowo wszelkie masaże okolic powłok brzusznych również nie są wskazane. W czym zatem możemy pomóc?

SZUKASZ HOTELU ZE SPA NA MAZURACH? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝

Twarz, szyja, dekolt oraz oczy

Twarz to takie miejsce w naszym ciele, które najbardziej reaguje na zmęczenie i stres. W ciąży dość często kobiety uskarżają się na opuchnięcia, również w okolicach twarzy. Skóra z wiekiem traci gęstość i elastyczność, co często wyraźnie odczuwają kobiety w ciąży lub po porodzie. Masaż twarzy działa na mięśnie mimiczne rozluźniając je, dzięki czemu redukuje zmarszczki. Skutecznie usprawnia wchłanianie się kosmetyków oraz pobudza krążenie krwi i limfy. Wraz z masażem dekoltu i szyi poprawia się koloryt skóry. Taki masaż stanowi doskonałe panaceum na stres i zmęczenie. Oferowany przez nas masaż twarzy, szyi i dekoltu ma wyraźne działanie przeciwzmarszczkowe. Co więcej, taki masaż może skutecznie przyczyniać się do niwelowania bólu głowy i karku.

Jednym ze stałych odczuć kobiety w ciąży jest zmęczenie. Dotyczy to też oczu. Wśród zabiegów SPA dla kobiet w ciąży proponujemy Medesthetic Pro SOS wokół oczu Yonelle to przeciwzmarszczkowy zabieg płatkami hydroinfuzyjnymi. Mocno ujędrnia i jednocześnie uelastycznia, dzięki czemu znacznie zmniejsza widoczność kurzych łapek. Redukuje też cienie pod oczami i wygładza skórę.

HOTEL W DAWNYM KRZYŻACKIM ZAMKU? TO U NAS ➝

Stopy i plecy

Ta część ciała u kobiet w ciąży doświadcza bardzo dużo wysiłku związanego z dźwiganiem tego słodkiego ciężaru. Stopy bolą, puchną. Najbardziej w trzecim trymestrze ciąży dochodzi do obrzęków związanych z zatrzymaniem wody w tkankach. To ogromny dyskomfort i przyczyna złego samopoczucia. Zajęcie się tą częścią ciała to wielka ulga i relaks. W naszej strefie SPA, masaż stop łączymy z masażem pleców, które są drugim najbardziej obciążonym miejscem w ciele ciężarnej kobiety. Za ból pleców w ciąży odpowiada hormon relaksatyna, który zmiękcza miednicę i więzadła przygotowując miednicę do porodu. Niektóre kobiety uskarżają się na ból kręgosłupa niemal przez całą ciążę. Rozluźniający masaż stop i pleców odpręża i relaksuje, redukując przy tym ból.

Przeczytaj również: Spa dla kobiet – na jakie zabiegi w SPA powinny udać się kobiety?

Ciało

Zabieg wygładzająco-odżywczy Velvet Beauty na bazie peelingu, który kompleksowo regeneruje i odżywia skórę ciała. Działanie eksfoliujące przywraca spoistość skóry, stymuluje ją do samoregeneracji poprzez odpowiednią penetrację warstwy rogowej skóry. Innym wartym uwagi zabiegiem SPA dla kobiet w ciąży jest masaż peelingujący Silk Perfect Contur całego ciała lub wybranych części. Jak już wspomniano, u kobiet w ciąży masaż pewnych obszarów w ciele jest niewskazany, w związku z czym będą musiały ograniczyć się do częściowego masażu. Taki masaż stymuluje metabolizm i reguluje gospodarkę wodną skóry. W przypadku częstego u kobiet w ciąży zaburzenia krążenia żylnego działanie drenujące takiego zabiegu skutecznie usprawnia przepływ limfy i krwi w organizmie.

SZUKASZ HOTELU Z BASENEM NA MAZURACH? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ➝
 

Do tego dołączmy pedicure, manicure czy regulację brwi i kobieta z każdego krańca emocji znajdzie u nas sposób na relaks. Dbanie o siebie, nie tylko w kontekście zdrowia, ale też swojej kobiecości, jest niezwykle ważne dla samopoczucia i nastroju kobiety w tym błogosławionym stanie.