Najpiękniejsze miejsca na Mazurach – co warto zobaczyć

24.05.2024

Mazury to jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych w Polsce. Bardzo chętnie odpoczywają tam zarówno Polacy, jak i osoby przyjeżdżające z zagranicy. Trudno się temu dziwić, bo cała okolica jest przepiękna i przede wszystkim bardzo zaskakująca. Na każdym kroku można znaleźć interesujące miejsca i atrakcje. Takich nie brakuje także w hotelach o wysokim standardzie, jak na przykład Hotel St. Bruno w Giżycku.

Spis treści:

  1. Najpiękniejsze miejsca na Mazurach – Giżycko
  2. Polecane miejsca na Mazurach – Puszcza Borecka
  3. Co warto zobaczyć na Mazurach w sezonie?
  4. Jak spędzić wakacyjny czas na Mazurach z dzieckiem?
  5. Udany wypoczynek całą rodziną na Mazurach

 

Najpiękniejsze miejsca na Mazurach – Giżycko

Gdy po raz pierwszy przyjeżdżasz na Mazury, z całą pewnością zastanawiasz się, w jakiej miejscowości wziąć nocleg i jakie w ogóle są najpiękniejsze miejsca na Mazurach. Tych na całe szczęście nie brakuje i tym samym każdy znajdzie dla siebie coś, co przypadnie mu do gustu. Z naszej strony na pewno polecamy Giżycko i znajdujący się w nim Hotel St. Bruno. Samo Giżycko często bywa nazywane stolicą polskiego żeglarstwa. Głównie dlatego, iż znajduje się pomiędzy dwoma jeziorami – Kisajno oraz Niegocin, które stanowią świetną bazę wypadową dla każdego, kto chce popływać po okolicy i nacieszyć się wyjątkowymi widokami. Ze względu na to, że Giżycko stało się już swego rodzaju miastem turystycznym, w sezonie letnim oferuje wiele ciekawych atrakcji, takich jak festiwale muzyczne.

Polecane miejsca na Mazurach – Puszcza Borecka

Miłośnicy odpoczynku na łonie natury, z całą pewnością nie mogą odpuścić sobie zobaczenia Puszczy Boreckiej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju, które pozwoli Ci wypocząć, zrelaksować się i przy okazji nacieszyć oczy jedynymi w swoim rodzaju pejzażami. Na spacer warto zabrać ze sobą lornetkę, aby móc wypatrywać najrzadszych gatunków ptaków. Oprócz tego można spotkać tam żubry, łosie, wydry, a czasem nawet i wilki. To zdecydowanie polecane miejsca na Mazurach, do których na dodatek dojedziesz bez żadnego problemu z naszego hotelu w Giżycku.

Co warto zobaczyć na Mazurach w sezonie?

Sezon letni to najpopularniejszy okres w roku, w którym na Mazury przyjeżdża wielu turystów nie tylko z całej Polski, ale i z Europy. W takim razie, co warto zobaczyć na Mazurach w tym okresie? Zdecydowanie pomyśl nad odwiedzeniem miejscowości Ryn. To kameralne miasteczko, które znajduje się nad samym jeziorem ryńskim. Na przyjezdnych czeka tam nie tylko robiący niemałe wrażenie port, ale i majestatyczny zamek, który na pewno wzbudzi wiele pozytywnych odczuć. Sama okolica nie jest wymagająca, a więc polecana jest na relaksujący spacer z całą rodziną.

Będąc w naszym hotelu w Giżycku, koniecznie należy udać się do zachodniej części miasta i odwiedzić znajdującą się tam Twierdzę Boyen. Twierdza powstała w latach 1844-1856 i doskonale zachowała się aż do naszych czasów. Na szczególną uwagę zasługuje sam jej kształt w formie oryginalnej gwiazdy. Warto wybrać się w te rejony na spacer, ponieważ po drodze miniesz wiele innych, a równie interesujących budynków i widoków.

Jak spędzić wakacyjny czas na Mazurach z dzieckiem?

Niektórzy rodzice boją się wyjazdów z pociechami, ponieważ nie wiedzą, jakie atrakcje zapewnić tak małym dzieciom, aby również mogły wyciągnąć z takiego wyjazdu, jak najwięcej. Właśnie dlatego nasz hotel St. Bruno ma do zaoferowania wiele ciekawych aktywności, które na pewno przypadną do gustu nawet najmłodszym. Poza wszystkimi atrakcjami, które dostępne są dla dorosłych i, które na pewno ucieszą rodziców, w ofercie posiadamy także miejsca i aktywności dla dzieci. Między innymi jest to brodzik dla dzieci, aby również miały możliwość wesołej zabawy w wodzie, bawialnia, sala z mega klockami czy plac zabaw znajdujący się na świeżym powietrzu. Oczywiście na tym nie koniec, ponieważ ciekawe i angażujące aktywności mają zapewnione też nieco starsze dzieci. Na nie czeka stół do tenisa stołowego, możliwość wypożyczenia rowerów lub lodowisko w Giżycku, które znajduje się tuż obok. Niezależnie od tego, jak długo zostajesz w naszym hotelu, z całą pewnością znajdziesz atrakcje dla siebie i dla swoich dzieci, które sprawią, że czas wypoczynku minie jeszcze przyjemniej. Hotel z basenem i atrakcjami dla dzieci to zawsze dobry wybór dla całych rodzin.

Udany wypoczynek całą rodziną na Mazurach

Mazury to zawsze dobry i polecany wybór. Warto zabrać tutaj całą rodzinę i skorzystać ze wszystkich dostępnych na miejscu atrakcji. Do hotelu St. Bruno możesz przyjechać nawet ze swoim czworonożnym przyjacielem. Doskonale rozumiemy, że jest on częścią swojej rodziny i chcesz cieszyć się z chwil relaksu również z nim.

Planujesz wakacyjny wyjazd i nie wiesz, na co się zdecydować? Spójrz na ofertę hotelu St. Bruno. Na miejscu czeka na dzieci moc angażujących atrakcji, a co więcej, w naszym hotelu możesz przebywać ze swoim czworonogiem. Jeśli marzą Ci się Mazury z psem i z całą rodziną, koniecznie wybierz nasz nocleg w Giżycku i baw się wyśmienicie przez cały swój pobyt. Zadbamy o to, aby wyjazd był udany.