Gdzie na Mazury we dwoje? 5 najbardziej romantycznych miejsc

04.07.2023

Zakochani chcą spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i to najlepiej w miejscach, które sprzyjają romantycznym uniesieniom. Nie oznacza to jednak wyłącznie spacerów po plaży o zachodzie słońca. Romantycznie może oznaczać również aktywnie. W Polsce nie możemy narzekać na wybór miejsc, w których można ciekawie spędzić czas z drugą połówką. Na wyciągnięcie ręki mamy góry, morze i jeziora. Gdzie znajdują się najbardziej romantyczne miejsca w Polsce? Podpowiadamy!

Dla każdego coś innego

Romantyczne miejsca każdy zapewne już widział, ale też nie dla wszystkich oznacza to zawsze to samo. Górskie chaty z kominkiem, urokliwe kawiarenki w niewielkich miejscowościach, puste plaże z klifem czy nocowanie na polanie w namiocie pod gwiazdami. Zastanawiając się gdzie jechać na Mazury we dwoje, bierzemy pod uwagę swoje upodobania i niespełnione marzenia. Romantyczna kolacja na jachcie wokół bezkresnych jezior czy wycieczki rowerowe zapewniające niepowtarzalne romantyczne widoki to perspektywy przyciągające na Mazury.

Romantyczny weekend we dwoje na Mazurach? Sprawdź ofertę Hotelu St. Bruno

1.      Czy Mrągowo jest romantyczne?

Wielu osobom Mrągowo kojarzy się przede wszystkim z Piknikiem Country Festiwal Kultury Kresowej oraz Mazurską Nocą Kabaretową. Jednak Mrągowo ma też swoją o wiele bardziej romantyczną stronę. To położone wśród gęstych lasów i błękitnych jezior Juno, Czarne czy Czos miasto posiada też nie wszystkim znaną trasę zakochanych.  Zaczyna się ona w Parku Sikorskiego, przechodzi przez wieżę widokową Bismarcka czy urokliwe Jeziorko Magistrackie, by po jeszcze kilku istotnych dla miasta punktach dotrzeć do Źródełka Miłości, czyli miejsca spotkań zakochanych. To świetna okazja do zwiedzenia miasta z drugą połówką. Taki wypad może być połączony z koncertem czy festiwalem, których w sezonie tu nie brakuje.

Przeczytaj również: Spa dla kobiet – na jakie zabiegi w SPA powinny udać się kobiety?

2.      Tajemnice Jeziora Śniardwy

Kiedy marzy się nam romantyczny wyjazd, gdzie ciszę przerywać będą jedynie odgłosy ptaków, a zachód słońca będzie lepszym widowiskiem niż niejeden wyciskacz łez w kinie, to warto zapuścić się w nieznany ląd Półwyspu Szeroki Ostrów. Ten niewielu znany półwysep o powierzchni 70 ha połączony jest z lądem jedynie groblą, co czyni go trudno dostępnym. Tu czeka na nas urozmaicony drzewostan, piaszczysta plaża i klif, z którego można podziwiać Jezioro Śniardwy. Bujna roślinność, płytki brzeg i śpiew ptaków zachęcają do pikniku czy biwaku z namiotem, tym bardziej że tutejszy zachód słońca nie ma sobie równych.

Przeczytaj również: Spa dla mężczyzn – na jakie zabiegi w SPA powinni wybrać się mężczyźni?

3.      Wiatr we włosach w Mikołajkach

Mikołajki to mazurski kurort, który zachęca do spędzania czasu nad wodą i na wodzie. To właśnie tu znajdują się najpopularniejsze mazurskie jeziora, m.in. Tałty i Śniardwy. Chętnych na romantyczne rejsy nie brakuje. Poza tym Mikołajki to też Rezerwat Przyrody Jeziora Łukajno, który słynie głównie z tego, że jest naturalnym siedliskiem blisko 170 gatunków ptaków wodnych. To miejsce na cichy, spokojny spacer dla pary zakochanych, chcących odseparować się od miejskiej i tłocznej atmosfery. Można też podziwiać panoramę rozciągającą się na Jezioro Śniardwy udając się na wieżę widokową Folwarku Łukajno.

Podaruj voucher na romantyczny weekend w hotelu na Mazurach

4.      Giżycko z sercem na dłoni

Na tym jednak nie kończą się romantyczne Mazury. Gdzie jeszcze warto wyjechać na Mazury we dwoje? Oczywiście do Giżycka! To miasto uznawane za stolicę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Romantyzmu dodaje mu położenie na przesmyku między Jeziorem Niegocin i Jeziorem Kisajno. Giżycko oferuje wiele atrakcji (zarówno przyrodniczych, jak i kulturalnych) oraz bogatą infrastrukturę turystyczną. Most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim czy Twierdza Boyen to miejsca, do których chętnie kierują swoje kroki zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Skoro ma być romantycznie, nie można pominąć giżyckiego mola zlokalizowanego na Niegocinie. Na Mazurach to największy tego typu obiekt o długości prawie 407 metrów, co oznacza, że dłuższe od niego jest jedynie molo w Sopocie. Molo w Giżycku odgrywa też rolę falochronu dla portu Żeglugi Mazurskiej.

Przeczytaj również: Wakacje dla dwojga w Polsce – jak znaleźć odpowiednie miejsce? 7 wskazówek

5.      Legendarne Jezioro Mamry

Analizując dalej miejsca w Polsce dla zakochanych, docieramy do Węgorzewa i tutejszego Jeziora Mamry. Jest to drugie pod względem wielkości jezioro w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Największą wyspą na nim jest Upałty o powierzchni 77 ha. Miłośnicy tajemniczych historii chętnie dowiedzą się o „romantycznym grobie” kochającego ten region naukowca czy legendzie o zatopionym zamku z XVI wieku. Wyspa obecnie stanowi lęgowisko i ostoję ptactwa, stąd przybicie do niej możliwe jest tylko ze specjalnym pozwoleniem. Ten zakazany owoc Jeziora Mamry dodaje mu tylko tajemniczej, romantycznej aury, a zakochani podróżujący jachtem z westchnieniem i tęsknotą mogą obserwować wyspę z daleka. Węgorzewa to też sporo atrakcji historycznych usytuowanych w okolicy jeziora, jak pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym.