Jak spędzić majówkę z dziećmi – Polska północna

21.03.2024

Majówka z dziećmi – gdzie warto się wybrać?

Polska północna ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Gdzie warto się wybrać? Co zobaczyć w tej części kraju? Poznaj pomysły na majówkę z dziećmi!

1. Warmińsko-Mazurskie: Mazury – Kraina Tysiąca Jezior
Mazury to region słynący z tysięcy jezior, malowniczych krajobrazów i bogatej przyrody. Mazury to raj dla miłośników wodnych atrakcji – od żeglarstwa po kajakarstwo i wędkarstwo. Spędzając majówkę na Mazurach, możesz wynająć łódź, kajak lub rower wodny i odkrywać piękno tego regionu razem z dziećmi.

Poza atrakcjami wodnymi Mazury oferują również wiele innych ciekawych miejsc do zwiedzania, takich jak Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdzie dzieci mogą obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, czy Park Linowy Tajfuny w Mrągowie, gdzie mogą spróbować swoich sił na trasach przeznaczonych dla dzieci.

Równie atrakcyjnym miejscem na majówkę z dziećmi okaże się Giżycko słynące z żeglarstwa i rejsów statkiem. Znajduje się tu także butikowy Hotel SPA St. Bruno. Oprócz komfortowego noclegu w klimatyzowanym pokoju w butikowym stylu, nasz obiekt zapewnia bogate śniadania w formie bufetu oraz menu dla dzieci. Wieczorem, po dniu pełnym atrakcji, można skorzystać z obiadokolacji a’la carte lub w formie bufetu. Dodatkowo nasz hotel oferuje szereg atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dyskoteka z DJ-em dla dorosłych, relaks w krytym basenie czy familijne kino na leżaku z popcornem – to tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na gości hotelu.

2. Pomorskie: parki rozrywki i zabytkowe miasta
Województwo pomorskie to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu wiele miejscowości o bogatej historii, zabytkowych miast i malowniczych plaż, które zapewniają mnóstwo rozrywki i atrakcji dla całej rodziny. Trzy główne miasta regionu – Sopot, Gdynia i Gdańsk – oferują wiele możliwości spędzenia czasu na zabawie i relaksie.

Trójmiasto to serce pomorskiego regionu, oferujące różnorodne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Sopot słynie z najdłuższego drewnianego molo w Europie, a także z przepięknej plaży i urokliwego deptaku, gdzie można podziwiać liczne kawiarnie, restauracje i sklepy.

Gdynia zachęca do odwiedzenia m.in. Centrum Nauki Experyment, gdzie dzieci mogą eksplorować świat nauki w interaktywny sposób, oraz Muzeum Marynarki Wojennej, które przybliża historię polskiej floty.

Gdańsk, z bogatą historią i wspaniałą architekturą, zapewnia wiele atrakcji, takich jak Główne Miasto z charakterystycznymi kamienicami, Dom Uphagena czy Długi Targ.

Pomorskie to także region, który słynie z malowniczych plaż i pięknych wybrzeży Bałtyku. Majówka nad morzem to doskonały pomysł na relaks i zabawę dla całej rodziny. Rodzice mogą odpocząć na leżaku, a dzieci mogą bawić się w piasku i budować zamki.

3. Zachodniopomorskie: Słowiński Park Narodowy i plaże Bałtyku
Województwo zachodniopomorskie to prawdziwy raj dla miłośników natury i morza. Jego wyjątkowe położenie nad Bałtykiem oraz obecność Słowińskiego Parku Narodowego sprawiają, że jest to idealne miejsce na spędzenie majówki z rodziną.

Słowiński Park Narodowy to obszar o niezwykłej różnorodności przyrodniczej. Jego największą atrakcją są ruchome wydmy, które są unikalnym zjawiskiem w Europie. Spacery po wydmach oferują niezapomniane wrażenia i widoki na dziką przyrodę. Dla rodzin z dziećmi to także doskonała okazja, aby poznać tajemnice morskiej ekosystemu i obserwować bogactwo ptasiego życia, w tym żurawi, łabędzi i bocianów.

Z kolei Międzyzdroje i Świnoujście to jedne z najbardziej urokliwych nadmorskich miejscowości w Polsce. Spacer po promenadzie, gdzie można spotkać ulicznych artystów i kupić regionalne przysmaki, to prawdziwa przyjemność dla całej rodziny. Dzieci mogą cieszyć się zabawą na plaży, zbierając muszle i bawiąc się w piasku, podczas gdy rodzice mogą odpocząć i podziwiać widoki na morze.

4. Podlaskie: Białowieża i Suwalszczyzna – bliskość natury
Województwo podlaskie to wyjątkowe miejsce, które przyciąga rodziny poszukujące kontaktu z naturą i niepowtarzalnych doświadczeń. Jego największym skarbem jest Białowieski Park Narodowy, będący jedynym takim obszarem w Polsce, gdzie można zobaczyć dzikie żubry w ich naturalnym środowisku.

Dla najmłodszych podróżników park oferuje również wiele atrakcji edukacyjnych, takich jak ścieżki dydaktyczne i punkty obserwacyjne, które pozwalają na bliższe poznanie tajemnic lasu i jego mieszkańców.

Z kolei Suwalszczyzna, położona w północno-wschodniej części Polski, to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Region ten oferuje wiele tras rowerowych i pieszych, które prowadzą przez malownicze lasy, pagórkowate krajobrazy i urokliwe jeziora. To idealne miejsce dla rodzin, które pragną spędzić czas na łonie natury, oddychając czystym powietrzem i ciesząc się pięknem otaczającego świata.

Podczas majówki na Suwalszczyźnie można wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową do Wigierskiego Parku Narodowego, gdzie można podziwiać przepiękne jezioro Wigry i zabytkowe zabudowania klasztorne. Inne popularne miejsca to Góra Zamkowa w Szurpiłach, skąd rozciąga się malowniczy widok na okolicę oraz Jezioro Hańcza – najgłębsze jezioro w Polsce, gdzie można spróbować swoich sił w kajakarstwie czy wędkarstwie.

Majówka z dziećmi? Zaplanuj ją już teraz!
Majówka w Polsce Północnej oferuje niezwykłe możliwości spędzenia czasu z dziećmi w pięknych i różnorodnych regionach. Województwo warmińsko-mazurskie przyciąga swoimi malowniczymi jeziorami i lasami, pomorskie zachwyca parkami rozrywki oraz urokliwymi nadmorskimi miejscowościami, a zachodniopomorskie i podlaskie oferują kontakt z dziką przyrodą i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Dla rodzin poszukujących przygody i kontaktu z naturą, Białowieski Park Narodowy na Podlasiu oraz Słowiński Park Narodowy na Pomorzu to doskonałe cele podróży. Tu dzieci mogą obserwować dzikie zwierzęta, spacerować po malowniczych trasach i poznawać tajemnice przyrody.

Natomiast rodzinom, które cenią sobie relaks i rozrywkę, szczególnie polecamy plaże Bałtyku i liczne parki rozrywki w województwie pomorskim. Majówka w tych miejscach to czas na rodzinne pikniki, zabawę na plaży oraz emocjonujące przejażdżki na karuzelach i kolejach górskich. Nieważne, który kierunek wybierzesz, możesz być pewny, że tegoroczna majówka z dziećmi będzie pełna przygód i radości!

zobacz więcej