Jak i gdzie zorganizować urodziny seniora? 5 porad

02.05.2023

Ludzie w wieku emerytalnym różnie radzą sobie z tak istotną zmianą, jaką jest koniec życia zawodowego. Jedni, pomimo emerytury, kontynuują w pracę, ale w ograniczonym zakresie, inni odnajdują wreszcie czas na rzeczy, na które go brakowało wcześniej. Kwestie te mają duże znaczenie, gdy rozważamy temat, gdzie zorganizować urodziny seniora. Jak uczcić ten wyjątkowy dzień? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy organizacji uroczystości.

Urodziny seniora – jakie czynniki uwzględnić?

Zdrowie ma duże znaczenie, bo może ono być decydujące, jeśli chodzi o możliwości wyjazdu czy dłuższe imprezy z tańcami. Obok stanu zdrowia duże znaczenie mają upodobania danej osoby. Jubileusz seniora nie powinien odbywać się w dużej sali restauracyjnej, jeśli dana osoba nie prowadzi bujnego życia towarzyskiego ani nie posiada dużej rodziny. Taka sytuacja może wiązać się z przytłaczającym uczuciem osamotnienia czy przywoływać utracone już może osoby. Impreza z potańcówką jak najbardziej z kolei może być preferowana przez seniorów aktywnych, energicznych, otaczających się ludźmi i zwyczajnie lubiącymi tańczyć. Również 80. urodziny dziadka mogą stanowić idealną okazję do wyjazdu w większym gronie rodzinnym i nie tylko. Jednak jeśli jechać to gdzie?

Zorganizuj rodzinne przyjęcie na Mazurach

Dlaczego warto świętować jubileusz seniora?

Senior to ważny członek rodziny, z którym każdy ma jakieś miłe wspomnienia i doświadczenia. Ludzie starsi, już nie tak zaganiani, zdecydowanie bardziej doceniają to, co mają i chętnie celebrują okazje, które dają sposobność spotkania się z bliskimi i ważnymi osobami. Potrzebują też od tych młodszych i zabieganych właśnie, zainteresowania i sygnałów, że są ważni i potrzebni, a 90. urodziny babci lub dziadka to okazja dla bliższych i dalszych członków rodziny na wyrażenie wdzięczności za to, co dany dziadek lub babcia wnieśli w życie całej rodziny. Co zatem będzie stanowiło przyjemną niespodziankę na 80. urodziny babci bądź dziadka?

1.      Sposoby na uśmiech seniora

Jak wiadomo, im więcej uśmiechu, tym więcej radości, a o to chodzi w celebrowaniu urodzin zawsze, również w przypadku seniorów. Ciekawym pomysłem będzie zatem spotkanie rodzinne w operetce, która jest komediowym i odprężającym widowiskiem albo podczas wieczoru kabaretowego. Podobny wydźwięk będą miały koncerty, kino czy widowiska artystyczne, które będą odpowiadały na zainteresowania i upodobania jubilata. Często seniorzy zapominają o tej ważnej części życia, jaką jest rozrywka i miłe spędzanie czasu wolnego, a ważne jest, by nie izolować się i nie zamykać w domu nie tylko w dniu urodzin, ale na co dzień.

2.      Urodziny z atrakcjami jako prezent dla babci i dziadka

Urodziny w domu czy restauracji również mogą być strzałem w dziesiątkę, jeśli zadbany o odpowiednie atrakcje. Oprawa muzyczna w stylu ulubionym przez jubilata to już dobry początek. Zabawa w połączeniu z nauką kroków tanecznych czy zabaw na parkiecie może okazać się atrakcją również dla tych seniorów, którzy nie będą mogli do końca w nich uczestniczyć, ale potraktują to jako dobre widowisko. Podczas imprezy również gry towarzyskie typu kalambury czy taboo będą dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu, rozrywkę i relaks. Jak jeszcze zorganizować urodziny seniora z udziałem całej rodziny, by wszyscy dobrze się bawili?

3.      Aktywne urodziny seniora — pomysł na prezent

Czasem rodzic czy dziadek sam nie wyjdzie z inicjatywą, której celem byłaby poprawa swojej kondycji zdrowotnej czy psychicznej. Wtedy dobrym pomysłem będzie prezent w postaci kursu językowego, kursu tańca, obsługi komputera czy innego związanego z zainteresowaniami, czy potrzebami jubilata. Jak rodzinnie spędzić urodziny seniora?

4.      Zjazd rodzinny – gdzie najlepiej się wybrać?

Okrągłe urodziny członka rodziny to okazja na spotkanie rodziny, która często rozlokowana jest w różnych częściach kraju czy świata. Taki zjazd rodzinny nie powinien odbyć się bez przemyślenia. Noclegi dla sporej liczby osób czy atrakcje, które zjednoczą wszystkich przy zabawie, stole czy wycieczce są ważne, żeby wszyscy poczuli się częścią tego grona. Jubilat natomiast będzie czuł się ważny i zadowolony, że wszyscy dobrze się bawią. Wybór miejsca powinien być podyktowany upodobaniami jubilata. Góry, morze, jeziora czy lasy gwarantują wyjątkowo malownicze krajobrazy. Zjazd rodzinny na 90. urodziny dziadka lub babci raczej może wykluczać górskie wycieczki, bo sam jubilat, jak i jego goście mogą mieć ograniczenia zdrowotne. Jednak odpowiednio intymny pensjonat czy hotel z pokojem z balkonem i widokiem na góry lub doliny będzie docenianym pomysłem przez wszystkich gości. Jaki hotel spełni wszystkie oczekiwania gości i jubilata?

Urodziny seniora w SPA? Czemu nie!

5.      Hotel St. Bruno – miejsce na urodziny seniora

Dlaczego Mazury to dobry pomysł w kwestii jak zorganizować 80. urodziny mamy? Giżycko to miejsce pełne atrakcji i wcale niekoniecznie trzeba udać się w całodzienny, wyczerpujący rejs po okolicznych jeziorach. Owszem na wyciągnięcie ręki mamy jezioro Niegocin i Kisajno gwarantujące niepowtarzalne widoki i atrakcje przyrodnicze, ale w Giżycku znajdziemy też atrakcje historyczne warte zobaczenia, jak np. Twierdza Boyen. Sam Hotel St. Bruno usytuowany jest w historycznym odrestaurowanym średniowiecznym zamku krzyżackim o 700-letniej tradycji.

Dodatkowo położony jest w centrum Giżycka, dając łatwy dostęp do atrakcji turystycznych, restauracji,  lasu  i szlaków pieszych i wodnych. Co więcej, hotel daje możliwość ciekawego spędzenia czasu wewnątrz hotelu. Restauracja z dobrymi regionalnymi posiłkami to idealne miejsce do biesiadowania całej rodziny. W hotelu znajduje się też night-club, kręgielnia, bilard, ale przede wszystkim strefa spa z jacuzzi, basenem i sauną do dyspozycji gości. Bogata jest również oferta zabiegów regeneracyjno-odżywczych dla ciała i umysłu.

Wyjazd na okrągłe urodziny seniora to okazja dla całej rodziny nie tylko na spotkanie, ale też danie od siebie bliskości i podkreślenie ważności więzi rodzinnych.