Gdzie pojechać na dwa dni? Odkrywamy Polskę!

06.12.2023

Podróże pomagają nam zerwać z codzienną rutyną, poznać nowe miejsca i zdobyć cenne doświadczenia. Wyjazd na 2 dni, czyli popularny city break, cieszy się sporym zainteresowaniem. Weekendy, święta, sylwester, walentynki czy Dzień Kobiet to tylko wybrane okazje, kiedy warto zmienić otoczenie i wyruszyć w fascynującą podróż. Ogromnym atutem naszego kraju jest jego różnorodność. Mamy dostęp do morza, gór i malowniczych jezior. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie pojechać na dwa dni.

Wyjazd na dwa dni – garść praktycznych porad

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu do swojej dyspozycji i planujesz wyjazd na 2 dni, wybierz atrakcję turystyczną w swojej okolicy. Podróż samochodem czy pociągiem z jednego końca Polski na drugi zabierze Ci bowiem sporo godzin. Z krótkiego wypadu wrócisz, skarżąc się na zmęczenie. Wyjątek stanowią połączenia lotnicze. Jeśli na co dzień mieszkasz w Krakowie i marzy Ci się weekend w Trójmieście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić bilet na samolot. Zaoszczędzony dzięki temu czas wykorzystasz na zwiedzanie i smakowanie lokalnych specjałów.

Poznaj piękno czystych mazurskich jezior w 2 dni

Planując wyjazd na 2 dni, warto wziąć pod uwagę Mazury. Wspomniany region słynie z czystego powietrza, bliskiego kontaktu z naturą i licznych atrakcji turystycznych. Wbrew pozorom, stanowi świetny wybór nie tylko latem, ale przez 365 dni w roku. Twojej szczególnej uwadze polecamy Giżycko (polską stolicę żeglarstwa)  i 4-gwiazdkowy hotel St. Bruno. W naszym kompleksie wypoczynkowym oferujemy zabiegi SPA, dostęp do siłowni i basenu. Do dyspozycji naszych gości oddajemy piękny ogród wraz z placem zabaw. Nasza gustownie urządzona restauracja serwuje smaczne posiłki.

Miłośnicy historii docenią zaś 700-letnią tradycję naszego kompleksu i jego wyjątkową architekturę, która nawiązuje do stylu krzyżackiego. Estetów ucieszą zaś wnętrza butikowe. Nasze pokoje liczą od 19 do 68 m2 powierzchni. Ponadto każdy z gości ma do wyboru łazienkę z wanną lub prysznicem.

Od nas możesz wyruszyć na podbój lokalnych atrakcji turystycznych. Kameralny hotel St. Bruno znajduje się nad Kanałem Łuczańskim. Nieopodal są lasy, jeziora, ścieżki rowerowe i spacerowe. Ponadto warto odwiedzić lokalną papugarnię i twierdzę Boyen. Jesteśmy hotelem przyjaznym rodzinom i zwierzętom.

Odwiedź jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

Wielu z nas pragnie poczuć świąteczną atmosferę, dlatego tak dużą popularnością cieszą się bożonarodzeniowe dekoracje i iluminacje. Obecnie jarmarki organizuje większość polskich miast. Na szczególną uwagę zasługuje gdańska inicjatywa. W tym pięknym mieście jarmark świąteczny odbywa się wzdłuż głównych ulic, przy których stoją zabytkowe kamienice. Nic dziwnego, że mieszkańcy i turyści licznie przybywają na tę imprezę, która zawsze startuje pod koniec listopada i kończy się w przeddzień wigilii.

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku stanowi ucztę dla wszystkich zmysłów. Podczas niego możesz podziwiać piękne iluminacje, wsłuchać się w słowa popularnych kolęd, zasmakować świątecznych dań regionalnych i dotknąć ręcznie robionych ozdób choinkowych. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł zjeść ciepłe potrawy, napić się aromatycznego grzańca, kupić prezenty i dekoracje świąteczne.

Gdy opuścisz jarmark, Twojej uwadze polecamy lokalne zabytki i atrakcje. Archikatedra Oliwska stanowi nie lada gratkę dla miłośników architektury. Wyróżnia się tym, że jest najdłuższym kościołem średniowiecznym w Polsce. Powstała w 1186 roku, ale ostateczny kształt nadano jej w XIV wieku. Jej wnętrze zachwyca bogatym zdobieniem charakterystycznym dla baroku i rokoko.

Odkryj na nowo krakowskie zabytki

Często zastanawiamy się, gdzie jechać na dwa dni i przeglądamy ofertę weekendowych wypadów do Mediolanu czy Barcelony. Zapominamy o tym, że w naszym kraju wciąż znajduje się wiele wyjątkowych miejsc, które mogą pochwalić się bogatą historią. Planując wyjazd na 2 dni, warto odwiedzić krakowski Kazimierz, czyli dzielnicę, którą dawniej zamieszkiwali Żydzi. Należy nadmienić, że zanim wybuchła II wojna światowa, stanowili oni ¼ mieszkańców miasta. Żydzi z powodzeniem prowadzili własne inicjatywy społeczne, kulturalne, ekonomiczne i oświatowe. Mieli do dyspozycji kilka synagog. Krakowski Kazimierz to zabytkowa dzielnica miasta, gdzie można poczuć ducha bohemy.

Poczuj urok polskiej Toskanii

Roztocze bywa określane mianem polskiej Toskanii i zachwyca swoim naturalnym pięknem. Pozwala uciec od hałasu wielkich miast. Wyjazd na dwa dni w to wyjątkowe miejsce pomoże Ci zredukować napięcie nerwowe. Malownicze Roztocze stanowi krainę geograficzną, która łączy Podole z Wyżyną Lubelską. Można tu dostrzec charakterystyczny, wypiętrzony wał wzniesień. Twojej szczególnej uwadze polecamy Zwierzyniec, gdzie znajduje się kościół na wodzie, Pałac Plenipotenta i Góra Bukowa. Z kolei w pobliskim Szczebrzeszynie widać, jak w tym regionie stykają się różne kultury. Synagoga, cerkiew prawosławna i kościoły rzymskokatolickie występują obok siebie.

Wrocław – miasto stu mostów i krasnali

Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie warto pojechać na 2 dni, rozważ Wrocław. Stolica Dolnego Śląska wyróżnia się bogatą ofertą turystyczną. Przebywając w centrum miasta, wejdź na Mostek Pokutnic, który stanowi doskonały punkt widokowy. Pod tym terminem kryje się kładka, która łączy dwie wieże w kościele świętej Marii Magdaleny. Sama świątynia zachwyca stylem gotyckim i bogatą historią. Osoby, które pragną wejść na Mostek Pokutnic, muszą pokonać 247 schodów pieszo. Wrocław ma również bogatą ofertę kulturalną. Rekomendujemy tamtejszą operę i teatr muzyczny Capitol.

Wyjazd na 2 dni – zachwyć się zimowym pięknem Perły Beskidów

Wisła, zwana także Perłą Beskidów, słynie z organizowanych w niej zawodów w skokach narciarskich. Nie każdy wie, że oferuje wiele atrakcji turystycznych. Wyjazd na 2 dni to doskonała okazja, aby zachwycić się pięknem tamtejszej przyrody. Kompleks leśny zdecydowanie przeważa nad rolnym. Wisła znajduje się na terenie Śląska Cieszyńskiego, w którym katolicy i ewangelicy żyją obok siebie. Twojej uwadze polecamy malowniczy i zabytkowy kościół ewangelicki z 1838 roku.  Możesz też odwiedzić Myśliwski Zameczek Habsburgów, Muzeum Beskidzkie, Muzeum Adama Małysza, skocznię Wisła Malinka i amfiteatr imienia Stanisława Hadyny. Atrakcji jest sporo, ale z większością z nich uda się zapoznać podczas 2-dniowego wyjazdu.