Galeria w Baszcie

Ankunftsdatum
Abreisedatum
13 september 2019

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI to  artysta z grona najwyżej cenionych we współczesnej sztuce polskiej. Urodzony w 1929 roku w Sanoku. Zajmował się fotografią artystyczną, tworzył metalowe rzeźby i reliefy. Rysował i malował obrazy o tematyce fantastycznej.

W latach 1999-2001 opracował technikę fotomontażu cyfrowego. Te dzieła, autoryzowane grafiki komputerowe z ostatniego okresu jego twórczość, prezentujemy na wystawie w Galerii w Baszcie w Hotelu St. Bruno**** w Giżycku.

Dzieła komputerowe  pochodzą z kolekcji Dariusza Matyjasa. Marszanda, kolekcjonera, właściciela galerii sztuki w Nowym Jorku i Giżycku. Prowadzi działalność wystawienniczą i edukacyjną. Posiada reprezentacyjną kolekcję grafiki światowej.

Wystawa „Zdzisław Beksiński  grafiki komputerowe” inicjuje współpracę Dariusza Matyjasa z Hotelem St. Bruno****, który systematycznie będzie oferować przebogatą kolekcję  sztuki  największych światowych artystów.

Galeria  w Baszcie czynna jest cały rok w godzinach 18:00 – 20:00.

Zapraszamy już od 01.10.19 – otwarcie z prelekcją Dariusza Matyjasa o godz. 18:30

Wstęp wolny

newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen